Izrael oskarża Iran o planowanie zamachów na izraelskich biznesmenów na Cyprze

Świat
Izrael oskarża Iran o planowanie zamachów na izraelskich biznesmenów na Cyprze
Pixabay/drorlahat
Flaga Izraela. Zdjęcie ilustracyjne

Izrael oskarżył w poniedziałek Iran o planowanie ataków na izraelskich biznesmenów rezydujących na Cyprze. Oskarżenia pojawiły się po tym, jak cypryjska policja potwierdziła aresztowanie w Nikozji uzbrojonego cudzoziemca.

Według cypryjskiej prasy aresztowany jest podejrzany o przygotowywanie zamachów na "Izraelczyków robiących interesy na Cyprze". To obywatel Azerbejdżanu z rosyjskim paszportem, w wieku 38 lub 39 lat.

 

"Zatrzymano osobę, w której posiadaniu znaleziono pistolet i naboje" - poinformował w poniedziałek szef cypryjskiej policji Stelios Papatheodorou. Według prasy do zatrzymania doszło 27 września w Nikozji w okolicach punktu kontrolnego łączącego kontrolowaną przez Turków północ miasta z jego południową częścią.

 

ZOBACZ: Izrael wprowadził przepustki covidowe do wybranych miejsc publicznych

 

"To był incydent terrorystyczny, zorganizowany przez Iran przeciwko izraelskim biznesmenom mieszkającym na Cyprze" – oświadczył w poniedziałek Matan Sidi, rzecznik premiera Izraela Naftalego Beneta.

 

"Ten reżim zawsze wysuwa bezpodstawne zarzuty wobec Islamskiej Republiki Iranu" - odpowiedziała irańska ambasada na Cyprze.

aml/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie