Lublin: inwazja chińskich biedronek. Ich ugryzienia wywołują alergię

Polska
Lublin: inwazja chińskich biedronek. Ich ugryzienia wywołują alergię
Zdjęcie ilustracyjne, fot. Pixabay.com/TB-Photography
Ukąszenia biedronek mogą wywoływać reakcje alergiczne, szczególnie u dzieci

Inwazji chińskich biedronek - owady wlatują do mieszkań, chodzą po ścianach i suficie - alarmuje serwis lublin112.pl. Ugryzienia tych owadów mogą wywołać reakcję alergiczną. Objawy nadwrażliwości obejmują m.in. alergiczne zapalenie spojówek i astmę.

Jak informuje serwis lublin112.pl, mieszkańcy miasta skarżą się na inwazję biedronek. Nie są to jednak dobrze znane wszystkim siedmiokropki, a ich chińska (azjatycka) odmiana.

Biedronki na balkonach i w mieszkaniach

Owady są bardzo uciążliwe - wlatują do mieszkań, chodzą po ścianach i sufitach. Ukąszenia biedronek mogą wywoływać reakcje alergiczne, szczególnie u dzieci. Owady pozostawiają po sobie specyficzny, nieprzyjemny zapach.

 

Biedronki żerują na owadach, skutecznie zwalczają mszyce. Chińska biedronka jest jednak zagrożeniem dla europejskiej siedmiokropki.

 

Chińska odmiana biedronki występuje w różnych kolorach. Może mieć również różną liczbę kropek, od 0 do 23. Naturalnym środowiskiem tych biedronek jest wschodnia i środkowa Azja, lecz owady bardzo szybko przeniosły się do Europy.

zma/Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie