Premier Morawiecki na inauguracji roku akademickiego. "Wielka rewolucja na naszych oczach"

Polska
Premier Morawiecki na inauguracji roku akademickiego. "Wielka rewolucja na naszych oczach"
Polsat News
Premier Morawiecki na Politechnice Warszawskiej

Premier Mateusz Morawiecki podczas piątkowej inauguracji roku akademickiego na Politechnice Warszawskiej powiedział, że "na naszych oczach dzieje się wielka rewolucja". Szef rządu dodał, że niektórzy to zjawisko nazywają IV rewolucją przemysłową, a "poziom wiedzy jest niespotykany i to powoduje, że świat - dziś na rozdrożu - może pójść w dobrym kierunku".

"Dzisiaj na naszych oczach dzieje się wielka rewolucja. Niektórzy nazywają ją IV rewolucją przemysłową, ona ma już bardzo wiele różnych nazw. Rewolucja ta jest czymś do tej pory niespotykanym, bo poziom skumulowanej wiedzy jest niespotkany i to powoduje, że świat - dzisiaj na rozdrożu - może pójść w dobrym (...) kierunku" - powiedział premier.

Morawiecki: rekordowe kwoty na badania

Morawiecki dodał, że obecnie po raz pierwszy "Polska jest w tym coraz szczęśliwszym położeniu, kiedy naprawa finansów publicznych doprowadziła do tego, że możemy przeznaczać coraz większe, rekordowe kwoty na badania, na rozwój, na innowacyjność".

 

ZOBACZ: Kryzys na granicy. KE: w przyszłym tygodniu delegacja z wizytą w Polsce ws. migracji

 

"W latach 2019-2020 przeznaczyliśmy w wartościach bezwzględnych, ale też w wartościach procentowych do PKB, największe kwoty w historii gospodarczej Rzeczypospolitej" - powiedział Morawiecki.

 

Jego zdaniem, należy jednak "zastanowić się nad odpowiedziami na pytania: kto będzie beneficjentem tego fenomenalnego rozwoju gospodarczego? Czy nie stracimy tego komponentu ludzkiego, chrześcijańskiego, etycznego? Czy będzie on sprawiedliwe dzielony?". 

ap / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie