Posłanka Nowoczesnej urodziła. "Wcześniej niż planowałam"

Polska
Posłanka Nowoczesnej urodziła. "Wcześniej niż planowałam"
Polsat News
Monika Rosa jest posłanką Nowoczesnej, w wyborach do Sejmu startowała z list Koalicji Obywatelskiej.

"I oto już, chwilkę wcześniej niż planowałam, pojawił się na świecie" - napisała na swoim instagramowym profilu Monika Rosa, posłanka Nowoczesniej. Przeprosiła za spowodowaną porodem nieobecność i poprosiła o wsparcie.

Posłanka o narodzinach dziecka poinformowała na Instagramie w czwartek wieczorem. "I oto już, chwilkę wcześniej niż planowałam, pojawił się na świecie" - przekazała. 

 

"Trzymajcie kciuki i wybaczcie chwilową nieobecność na posiedzeniu Sejmu" - dodała, przepraszając ze nieobecność podczas czwartkowych obrad. 

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Monika Rosa (@monikaannarosa)

Posłanka ze Śląska

Monika Rosa jest posłanką Nowoczesnej, w wyborach do Sejmu startowała z list Koalicji Obywatelskiej. Pochodzi z Gliwic, jest absolwentką politologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. 

 

ZOBACZ: Urodziła dziecko w samolocie. "Nie wiedziałam, że jestem w ciąży"

 

W polityce jest od 2010 roku, wówczas pracowała w Kancelarii Prezydenta RP. Mandat poselski sprawuje od 2015 roku, kiedy dostała się do Sejmu z list Partii Nowoczesna, wtedy pod kierownictwem Ryszarda Petru. Mandat ponownie uzyskała w wyborach z 2019 roku. 

 

W Sejmie pracuje w Komisji Zdrowia, Komisji Mniejszości Narodowych i Etnicznych i Komisji Polityki Społecznej i Rodziny. Aktywnie wspiera także środowisko LGBT.

laf / Interia Kobieta
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie