USA. Linie lotnicze zwolnią niezaszczepionych pracowników

Świat
USA. Linie lotnicze zwolnią niezaszczepionych pracowników
Pixabay/ zdj. ilustracyjne
Przewoźnik zapowiedział, że we wtorek rozpocznie proces zwalniania pracowników

Amerykańskie linie lotnicze United Airlines będą zwalniać pracowników, którzy nie zaszczepią się przeciwko COVID-19. Pracę już w przyszłym miesiącu może stracić prawie 600 osób.

United Airlines, jedna z największych linii lotniczych, to pierwszy amerykański przewoźnik, który ogłosił, że będzie wymagał od wszystkich pracowników dowodu szczepienia.

Zwolnienia od wtorku 

Dokument muszą przedstawić najpóźniej do poniedziałku. Ze szczepienia zwolnieni będą jedynie ci, którzy posiadają przeciwwskazania natury medycznej.

 

ZOBACZ: Linie lotnicze Qantas. Na pokład samolotu tylko z certyfikatem szczepienia

 

Przewoźnik zapowiedział, że we wtorek rozpocznie proces zwalniania dokładnie 593 pracowników, którzy zdecydowali się nie szczepić.

 

"To była niezwykle trudna decyzja, ale zapewnienie bezpieczeństwa zespołowi United Airlines zawsze było naszym priorytetem" – przekazano pracownikom w oficjalnej nocie podpisanej przez prezesów linii Scotta Kirby'ego i Bretta Harta. 

 

Linie lotnicze United Airlines zatrudniają 67 tysięcy osób. 99 proc. z nich jest już zaszczepionych. United Airlines zaznaczyły, że szczepienie będzie także wymagane w czasie rekrutacji przyszłych pracowników oraz studentów do szkoły pilotażu prowadzonej przez linię. 

 

Podobne rozwiązania wprowadziły także inne duże amerykańskie firmy. Szczepień wymaga m.in. przedsiębiorstwo kolejowe Amtrak, koncerny Microsoft czy Disney.

laf/pdb/Reuters
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie