Świnoujście. 13-latek bił i kopał rówieśników

Polska
Świnoujście. 13-latek bił i kopał rówieśników
iswinoujscie.pl

Media społecznościowe obiegły wstrząsające nagrania ze Świnoujścia. Widać na nich, jak nastolatek bije swoich rówieśników. Przerażone dzieci nie tylko próbują uciec od swojego oprawcy, ale także głośno krzyczą z bólu. Szkoła przekazała, że do chwili obecnej nie wpłynęła żadna skarga ze strony rodziców i uczniów, a sytuacja jest wyjaśniana. Sprawę bada policja.

Do zdarzenia doszło w piątek 17 września. Według informacji portalu iswinoujscie.pl sprawcą ataku był 13-letni chłopiec, uczeń Szkoły Podstawowej numer 1 im. Marynarki Wojennej w Świnoujściu. Nagranie z tego zajścia trafiło do mediów społecznościowych.

 

Rodzice dzieci, które zostały pobite mają nie kryć swojego oburzenia. Jak się okazało, sprawa została zgłoszona na policję.

- Zawiadomienie zostało złożone w dniu 18 września przez jednego z opiekunów prawnych pokrzywdzonych chłopców. Aktualnie wszczęte zostało dochodzenie o czyn z artykułu 157§1 Kodeksu Karnego. Po wykonaniu wszystkich niezbędnych dla sprawy czynności akta dochodzenia zostaną przesłane do Wydziału Rodzinnego i Nieletnich w Sądzie Rejonowym w Świnoujściu, który zadecyduje o dalszych losach nieletniego sprawcy czynu karalnego. Życiu i zdrowiu pokrzywdzonych nie zagraża niebezpieczeństwo. Przedmiotowe dochodzenie obejmuje jako osoby pokrzywdzone dwóch nieletnich chłopców - przekazał sierż. Kamil Zwierzchowski z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu.

 

WIDEO: materiał "Wydarzeń"

"Troska o zdrowie psychiczne ucznia"

W sprawie swoje stanowisko zajęła także szkoła. Dyrektor placówki Kamila Jelonek napisała m.in, że do "chwili obecnej nie wpłynęła żadna skarga ze strony rodziców i uczniów SP1 dotycząca chłopca, a sytuacja jest wyjaśniana przez odpowiednie instytucje".

 

"Działamy w ramach naszych uprawnień i kompetencji. Jednocześnie pragniemy nadmienić, iż w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie psychiczne ucznia, powołując się na Europejską Konwencję Praw Człowieka, apelujemy o poszanowanie jego prywatności" - przekazano.

 

Według władz szkoły dotychczas 13-latek nie sprawiał żadnych kłopotów.

zdr/iswinoujscie.pl/Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie