Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski ma koronawirusa, trafił do szpitala

Polska
Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski ma koronawirusa, trafił do szpitala
Jakub Kaminski/East News
Tadeusz Truskolaski, prezydent Białegostoku

Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski poinformował, że ma koronawirusa i trafił w niedzielę do szpitala. "Zapewne dzięki pełnemu zaszczepieniu choroba przebiega łagodniej" - podkreślił w mediach społecznościowych.

"Drodzy białostoczanie, COVID-19 nie ominął także mnie. Od wczoraj jestem w szpitalu. Zapewne dzięki pełnemu zaszczepieniu choroba przebiega łagodniej. Dbajcie o siebie, szczepcie się i pozostańcie zdrowi" - napisał na Twitterze Tadeusz Truskolaski. 

 

"Mam temperaturę, jestem osłabiony"

Truskolaski jest hospitalizowany w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym przy ul. Żurawiej w Białymstoku. - Mam temperaturę, jestem osłabiony, czuję bóle, jak przy Covidzie. Nie jest to jednak przebieg na tyle poważny, że wymagam wspomagania oddychania - powiedział w rozmowie z "Kurierem Porannym". Prezydent przyznał, że ma częściowo zajęte płuca, dlatego najbliższe dni spędzi w szpitalu. 

 

Tadeusz Truskolaski ma 63 lata, od 2006 roku pełni funkcję prezydenta Białegostoku. Jest bezpartyjnym samorządowcem, w wyborach startował z poparciem PO.  

jo/ sgo / polsatnews.pl / poranny.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie