Waldemar Kraska: możliwością przyjęcia trzeciej dawki szczepionki będą objęci studenci medycyny

Polska
Waldemar Kraska: możliwością przyjęcia trzeciej dawki szczepionki będą objęci studenci medycyny
Polsat News
Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska

Studenci medycyny będą mogli przyjmować trzecią dawkę szczepionki przeciw COVID-19 - poinformował w poniedziałek w Radiu Zet wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. - Z najnowszych prognoz wynika, że w połowie października w szpitalach będzie około 3 tys. pacjentów z COVID-19 - powiedział Kraska.

Wiceminister przekazał, że w niedzielę liczba osób, które przyjęły już trzecią dawkę szczepionki przeciwko COVID-19 w Polsce wynosiła 26 tys. Wiceszef resortu zdrowia przekazał, że po trzeciej dawce znacznie wzrasta odporność układu immunologicznego.

 

- Możliwością przyjęcia trzeciej dawki szczepionki przeciwko COVID-19 będą objęci studenci medycyny - powiedział Waldemar Kraska.

Przybyło 145 pacjentów z COVID-19

Kraska poinformował również, że we wtorek będą publikowane dane, z których wynika, że w ciągu doby w szpitalach przybyło 145 pacjentów z COVID-19. - To jest bardzo dużo - mówił. Dodał, że najczęściej są to osoby niezaszczepione.

 

ZOBACZ: Nowe przypadki koronawirusa w Polsce. Dane ministerstwa, 27 września

 

- Z najnowszych prognoz wynika, że w połowie października w szpitalach będzie około 3 tys. pacjentów z COVID-19 - poinformował minister.

 

- Ja już nie mam pomysłu, jak przekonać Polaków do tego, żeby się szczepili przeciwko COVID-19 czy przeciwko grypie; jako lekarz mam tylko jeden argument. Jest to "zdrowie i życie" - powiedział Kraska.

an/PAP/Radio Zet
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie