Wielka Brytania. Ołeksandr Usyk mistrzem świata wagi ciężkiej. Anthony Joshua pokonany

PAP/EPA/NEIL HALL
34-letni Usyk jest niepokonany na zawodowych ringach.

Ukraiński bokser Ołeksandr Usyk zdobył pasy mistrza świata WBO, IBF, WBA wagi ciężkiej. W sobotę w Londynie pokonał jednogłośnie na punkty (117-112, 116-112, 115-113) ich dotychczasowego posiadacza Brytyjczyka Anthony'ego Joshuę.

34-letni Usyk jest niepokonany na zawodowych ringach. To było jego 19. zwycięstwo (13 KO), ale dopiero trzecie odniesione w wadze ciężkiej.

ZOBACZ: Tokio 2020. Brytyjski bokser Ben Whittaker niepocieszony, zdjął medal na podium igrzysk olimpijskich

Jeszcze niedawno był niekwestionowanym królem kategorii junior ciężkiej, czempionem WBA, WBO, IBF, WBC.

Wygrywając z Joshuą został trzecim pięściarzem w historii, który zdobył pasy w kategoriach junior ciężkiej, a następnie w ciężkiej. Wcześniej dokonali tego Evander Holyfield i David Haye. Ukrainiec jest również mistrzem olimpijskim z Londynu (2012), a także amatorskim mistrzem świata i Europy.

Joshua pokonany po raz drugi

31-letni Joshua natomiast doznał drugiej porażki. W 2019 roku przegrał z Andy Ruizem, któremu później się zrewanżował. Na koncie ma też 24 zwycięstwa.

Według mediów, Joshua zarobił ok. 15 milionów funtów (20,5 mln dolarów), a Usyk trzy razy mniej. Walkę na stadionie Tottenhamu Hotspur obejrzało prawie 70 tysięcy widzów.

Czempionem WBC jest Brytyjczyk Tyson Fury (30-0-1, 21 KO), który 9 października w Las Vegas zmierzy się z Amerykaninem Deontayem Wilderem (42-1-1, 41 KO).