Węgierska Górka. 35-latka uwięziła sarnę na posesji. Interweniowała policja

Polska
Węgierska Górka. 35-latka uwięziła sarnę na posesji. Interweniowała policja
Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach
Policjant z Węgierskiej Górki, wykonując czynności do innej sprawy, zauważył młodą sarnę, która znajdowała się na terenie jednej z posesji

W miejscowości Węgierska Górka (woj. śląskie) funkcjonariusz znalazł sarnę zamkniętą na terenie jednej z posesji. Jak ustaliła policja, właścicielka działki celowo uwięziła zwierzę.

Policjant z Węgierskiej Górki wykonywał czynności służbowe na terenie jednej z posesji, kiedy zauważył młodą sarnę na opuszczonej działce.

Interwencja policji. Właściciele poniosą konsekwencje

Początkowo funkcjonariusz myślał, że sarna dostała się na posesję przez dziurę w ogrodzeniu i nie umiała sama znaleźć drogi wyjścia. Szybko zorientował się jednak, że zwierzę zostało tam celowo zamknięte.


Bramka do działki została zabezpieczona przed otwarciem drutem, a na posesji znajdowały się resztki jedzenia, którymi sarna najprawdopodobniej była dokarmiana.


Funkcjonariusz ustalił, kto jest właścicielem posesji, a osoby te przyznały, że uwięziły sarnę. Jak podaje policja, właściciele w swoim postępowaniu nie widzieli jednak niczego złego.

 

ZOBACZ: Lubelskie. Policja ścigała pijanego kierowcę, który wiózł żonę i troje dzieci


O sytuacji powiadomione zostały odpowiednie służby, które zajęły się zwierzęciem. W stosunku do 35-letniej właścicielki posesji skierowany został natomiast wniosek do sądu o naruszenie artykułu 51. prawa łowieckiego, który mówi m.in. o przetrzymywaniu zwierzyny bez odpowiedniego pozwolenia, za co grozi grzywna.

zma/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie