Finał poszukiwań 22-letniej Gabby Petito. Teraz służby szukają jej partnera

Świat
Finał poszukiwań 22-letniej Gabby Petito. Teraz służby szukają jej partnera
Twitter/FBI
22-latka nie żyje.

Jak poinformowało Federalne Biuro Śledcze (FBI), koroner sądowy zidentyfikował znalezione w Parku Narodowym Grand Teton, w stanie Wyoming, ciało młodej kobiety jako zwłoki zaginionej 22-letniej blogerki i podóżniczki Gabby Petito. Trwają poszukiwania jej partnera 23-letniego Briana Laundrie.

Koroner hrabstwa Teton Brent Blue oświadczył, że Petito padła ofiarą zabójstwa, ale nie podał dokładnej przyczyny śmierci do czasu zakończenia autopsji.

 

ZOBACZ: USA. W Wyoming znaleziono ciało kobiety, prawdopodobnie zaginionej blogerki Gabby Petito

 

Ciało znaleziono w ub. niedzielę na terenie kempingu po wschodniej stronie Parku Narodowego Grand Teton.

Wrócił sam i przepadł

Petito zaginęła podczas podróży po kraju ze swym partnerem. Wyruszyli oni w lipcu furgonetką z Florydy na zachód, by odwiedzić parki narodowe w tej części USA.

 

ZOBACZ: Wyszła ze szkoły i nie wróciła do domu. Policja poszukuje zaginionej 16-latki

 

Petito regularnie publikowała w mediach społecznościowych zdjęcia z wyprawy, po raz ostatni 25 sierpnia. Pod koniec sierpnia po raz ostatni też kontaktowała się ze swoją rodziną.

 

1 września Laundrie sam wrócił furgonetką swej przyjaciółki do domu na Florydzie. Mężczyzna, który wynajął adwokata i nie chciał rozmawiać z policją, po kilkunastu dniach przepadł bez śladu. W ub. piątek rodzina zgłosiła jego zaginięcie.

Poszukiwania Briana Laundrie

Policja na Florydzie wszczęła poszukiwania Laundrie, które koncentrują się obecnie na terenie objętych ochroną mokradeł Carlton Reserve, w rejonie North Port, w hrabstwie Sarasota, na zachodnim wybrzeżu Florydy.

 

Rodzina Gabby powiadomiła policję o jej zaginięciu 11 września. Władze rozpoczęły wtedy zakrojone na szeroką skalę poszukiwania, które koncentrowały się w Parku Narodowym Grand Teton, skąd młoda kobieta po raz ostatni miała kontaktować się ze swoimi najbliższymi.

 

Sprawa śmierci blogerki i wyjaśnienie roli, jaką odegrał w tej tragedii jej partner, jest śledzona i szeroko relacjonowana przez amerykańskie media.

rsr/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie