Papież Franciszek: wciąż żyję, choć niektórzy chcieli mojej śmierci

Świat
Papież Franciszek: wciąż żyję, choć niektórzy chcieli mojej śmierci
PAP/EPA/TIZIANA FABI / POOL
Papież Franciszek

- Wciąż żyję, choć niektórzy chcieli mojej śmierci – powiedział papież Franciszek podczas spotkania ze słowackimi jezuitami w Bratysławie. Zapis tej rozmowy ukazał się we włoskim czasopiśmie "La Civiltà Cattolica".

W rozmowie z jezuitami 12 września Franciszek dodał, że wie, iż "odbywały się nawet spotkania prałatów", którzy myśleli, że jego stan jest poważniejszy, niż mówiono i "przygotowywali konklawe". – Cierpliwości! Dzięki Bogu czuję się dobrze – zapewnił papież.

 

ZOBACZ: Papież Franciszek: jestem trochę stary i trochę chory, ale nie bardzo

 

Odniósł się do operacji okrężnicy, jaką przeszedł 4 lipca. – Zrobienie tej operacji było decyzją, której nie chciałem podjąć. Przekonał mnie pielęgniarz. Pielęgniarze czasem rozumieją sytuację lepiej niż lekarze, bo są w bezpośrednim kontakcie z pacjentami – wskazał Franciszek.

 

Już wcześniej w wywiadzie dla hiszpańskiego radia Cope papież ujawnił, że ten pielęgniarz z dużym doświadczeniem uratował mu życie. – To drugi raz, kiedy pielęgniarz ratuje mi życie. Po raz pierwszy było to w 1957 roku – przypomniał Franciszek, odwołując się do postaci włoskiej zakonnicy-pielęgniarki Cornelii Caraglio, która walczyła o jego życie. Pielęgniarka opiekowała się nim po po operacji wycięcia górnego prawego płata jednego z płuc i przekonała lekarzy do zmiany metody leczenia.

bas/KAI
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie