Opole. Areszt dla organizatora nielegalnych walk psów

Polska
Opole. Areszt dla organizatora nielegalnych walk psów
Policja Opole
Opolski sąd zastosował areszt tymczasowy wobec 41-letniego mężczyzny, podejrzanego o znęcanie się nad zwierzętami

Opolski sąd zastosował areszt tymczasowy wobec 41-letniego mężczyzny, podejrzanego o znęcanie się nad zwierzętami. Jak poinformowała we wtorek KW Policji w Opolu, aresztowany miał organizować nielegalne walki psów, za co grozi mu do 5 lat więzienia.

Sprawą organizacji nielegalnych walk psów zainteresowali się policjanci z drugiego komisariatu policji w Opolu oraz funkcjonariusze wydziału zajmującego się zwalczaniem przestępczości gospodarczej.

Tresował psy i wystawiał je w walkach

Według ustaleń policji, mężczyzna miał prowadzić tresurę psów ras szczególnie agresywnych pod kątem ich udziału w zaaranżowanych walkach, których był organizatorem. W celu zwiększenia ich agresywności, dodawał do karmy testosteron.

 

Policjanci ustalili miejsce, w którym miał przebywać podejrzewany. 15 września br. na posesji w jednej z podopolskich miejscowości ujawnili 11 psów rasy amstaff. Czworonogi miały na ciele obrażenia i blizny, mogące świadczyć o tym, że brały udział w walkach psów - poinformowała policja.

 

ZOBACZ: Gdańsk. Mały kot wyrzucony z trzeciego piętra. Zarzuty dla 46-latki

 

Podczas przeszukania pomieszczeń funkcjonariusze ujawnili puchary, trofea, dyplomy mogące pochodzić z walk. Śledczy zabezpieczyli także przyrządy do ćwiczeń i leki dla zwierząt. Podejrzewany o przemoc wobec zwierząt został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu - podają dalej służby.

 

Mężczyźnie przedstawiono zarzut znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad jednym z psów. Na wniosek prokuratury sąd zastosował wobec podejrzanego dwumiesięczny areszt tymczasowy. Za znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad zwierzętami grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności. 

zma/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie