Niemcy: wziął trzech zakładników w autokarze. Autostrada została zamknięta

Świat
Niemcy: wziął trzech zakładników w autokarze. Autostrada została zamknięta
Polizei Mittelfranken

Autostrada nr 9 w Bawarii została we wtorek wieczorem zamknięta w obu kierunkach pomiędzy Hilpoltstein i Greding z powodu dużej operacji policyjnej. Policja mówiła o "sytuacji zagrożenia". Mówiono o podejrzanym uzbrojonym pasażerze, który wziął trzech zakładników. Podejrzanego zatrzymano.

Na nagraniu opublikowanym na stronie internetowej "Bilda" widać autokar stojący na pustej autostradzie z włączonymi światłami awaryjnymi. Według gazety autokar jechał do Serbii. Na pokładzie miało dojść do awantury.

 

Mówiono o podejrzanym uzbrojonym pasażerze, który był w pojeździe z trzema kierowcami. Wszyscy pozostali pasażerowie zdążyli w międzyczasie opuścić pojazd.

 

O godzinie 21:30 specjalnej grupie zadaniowej udało się zatrzymać sprawcę wewnątrz autokaru. Jak powiedział szef centrum operacyjnego „odbyło się to bez żadnych problemów”.

 

Wszystkie trzy osoby, które były w autobusie, mogły wyjść wcześniej. Szczegóły dotyczące aresztowanego mężczyzny nie są jeszcze znane. "Do tej pory nie znaleziono żadnej broni. Autokar jest nadal przeszukiwany" - podała policja na Twitterze.

 

Jak poinformował dziennik "Sueddeutshe Zeitung" policyjny zespół negocjacyjny próbował wcześniej wyjaśnić sytuację.

 

Początkowo nie było wiadomo, ilu pasażerów znajdowało się w pojeździe. Autokar był zaparkowany między dwoma skrzyżowaniami, pomiędzy miejscowościami Hilpoltstein i Greding, na środku autostrady, która została zamknięta. Wstrzymano również kursowanie pociągów na pobliskiej linii Monachium-Norymberga.

 

 

 

msl/pdb/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie