Straż Graniczna: znaleziono zwłoki trzech osób na granicy z Białorusią. Reakcja premiera

Polska
Straż Graniczna: znaleziono zwłoki trzech osób na granicy z Białorusią. Reakcja premiera
Twitter/straż graniczna

- W niedzielę w trzech różnych miejscach przygranicznych z Białorusią znaleziono zwłoki trzech osób. Czynności w tej sprawie prowadzi prokuratura - powiedziała rzeczniczka Straży Granicznej ppor. Anna Michalska. "Należy zbadać ewentualny związek powyższych dramatycznych zdarzeń z dotychczasowymi białoruskimi prowokacyjnymi działaniami" - uważa premier Mateusz Morawiecki.

"Dzisiaj w rejonie przygranicznym z Białorusią znaleziono zwłoki trzech osób. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi prokuratura" - poinformowała w niedzielę po godz. 17 Straż Graniczna. 

 

 

- W niedzielę w trzech różnych miejscach przygranicznych z Białorusią znaleziono zwłoki trzech osób. Wszystko wskazuje na to, że są to najprawdopodobniej nielegalni imigranci, jednak na tym etapie nie będziemy udzielać jakichkolwiek informacji. Czynności w tej sprawie prowadzi prokuratura - powiedziała rzeczniczka straży granicznej ppor. Anna Michalska.

Premier o "białoruskich prowokacjach"

Do sprawy odniósł się premier Mateusz Morawiecki. 

 

"W rejonie przygranicznym znaleziono zwłoki trzech osób, które próbowały nielegalnie przekroczyć granicę. Po stronie białoruskiej zaś zwłoki kobiety. Jestem po rozmowie z komendantem głównym Straży Granicznej gen. Tomaszem Pragą oraz ministrem spraw wewnętrznych i administracji Mariuszem Kamińskim" - napisał szef rządu w niedzielę wieczorem na Facebooku.

 

Premier podkreślił, że na miejscu pracują służby i prokuratura, która wyjaśnia okoliczności tragicznego wydarzenia. "Należy zbadać ewentualny związek powyższych dramatycznych zdarzeń z dotychczasowymi białoruskimi prowokacyjnymi działaniami mającymi miejsce na naszej wschodniej granicy" - zaznaczył Morawiecki.

 

Przekazał również, że w poniedziałek rano weźmie udział w odprawie z przedstawicielami służb. "Będziemy państwa informować na bieżąco" - zadeklarował premier.

 

Podlaskie: nie żyje obywatel Iraku

Również w niedzielę w Gibach w woj. podlaskim odnaleziono trzech obywateli Iraku. Jeden z mężczyzn nie żył. 

 

Z nieoficjalnych informacji polsatnews.pl wynika, że gdy policja ok. godz. 10 dotarła na miejsce, jeden z mężczyzn już nie żył. Miał ok. 30 lat.

 

Dwie pozostałe osoby zostały przetransportowane do szpitala.

Akcja ratunkowa na bagnach

Służby przez kilka godzin prowadziły dziś akcję ratowniczą na bagnach w rozlewisku rzeki Supraśl przy granicy z Białorusią. Uratowano ośmiu imigrantów.

 

Siedem osób trafiło do szpitali, jedna pozostaje pod opieką straży granicznej. Więcej na ten temat piszemy tutaj.

 

jo / polsatnews.pl / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie