Pogoda w Polsce. Nadchodzi arktyczne powietrze znad Białorusi

Polska
Pogoda w Polsce. Nadchodzi arktyczne powietrze znad Białorusi
Pixabay/zdjęcie ilustracyjne
Zachmurzenia nad Polską

Noc z niedzieli na poniedziałek będzie chłodna. W Zakopanem termometry wskażą 3 stopnie Celsjusza, a w Suwałkach 4 stopnie. Na przeważającej części kraju temperatura nocą spadnie do 5-7 stopni. W większości kraju będą zachmurzenia. Za ochłodzenie odpowiada arktyczne powietrze znad Białorusi.

- W niedzielę od północy w głąb kraju rozbudowuje się wyż z bardziej suchym i chłodnym powietrzem arktycznym, na zachodzie i północy Polski pojawią się przejaśnienia. Na wschodzie, gdzie panuje niż znad Białorusi, do końca dnia będzie padać deszcz - powiedziała Barbara Wrzesińska, synoptyk IMGW.

 

ZOBACZ: Drastyczne ochłodzenie. Pogoda na weekend

 

- Wschód Polski znajduje się jeszcze pod wpływem niżu znad Białorusi. Tam też będzie dzisiaj padało, choć nie będą to już ulewne deszcze. Od północy w głąb kraju rozbudowuje się wyż, który niesie ze sobą masy suchego i chłodniejszego powietrza arktycznego. Za jego sprawą na zachodzie i północy Polski pojawią się przejaśnienia, które utrzymają się do końca dnia. Będzie chłodno. Temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie od 7-8 stopni na Suwalszczyźnie, przez 14 stopni w głębi kraju, po maksymalnie 14 stopni w Świnoujściu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany z kierunków północnych. Jedynie na Wybrzeżu chwilami może być porywisty - powiedziała Wrzesińska.

 

WIDEO: Prognoza pogody

 

 

Noc z niedzieli na poniedziałek z przewagą chmur. Na północy i północnym zachodzie spodziewane są większe przejaśnienia. Wzdłuż wschodniej granicy kraju zapowiadane są słabe opady deszczu. Noc będzie chłodna. W Zakopanem termometry wskażą 3 stopnie Celsjusza, a w Suwałkach 4 stopnie. Na przeważającej części kraju temperatura nocą spadnie do 5-7 stopni. Najcieplej będzie na Wybrzeżu: 7-11 stopni. Nadal będzie wiał słaby i umiarkowany wiatr z kierunków północnych.

wys / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie