Wielka Brytania. Pozew przeciw księciu Andrzejowi. Virginia Giuffre oskarża go o napaść seksualną

Świat
Wielka Brytania. Pozew przeciw księciu Andrzejowi. Virginia Giuffre oskarża go o napaść seksualną
Flickr.com/Titanic Belfast/(CC BY 2.0)
Na zdjęciu książę Andrzej.

Prawnicy Virginii Giuffre - kobiety oskarżającej brytyjskiego księcia Andrzeja o napaść na tle seksualnym - opublikowali w piątek zdjęcia dokumentów zawiadamiających go o pozwie, który przeciwko niemu został złożony w sądzie w USA.

Jak informowano na początku tygodnia, prawnicy księcia zamierzali kwestionować to, czy dokumenty zawiadamiające go o złożonym pozwie zostały mu prawidłowo dostarczone.

 

ZOBACZ: FBI aresztowało byłą partnerkę Epsteina. Miała werbować dla niego kobiety

 

Wśród opublikowanych zdjęć jest jedno, które przedstawia kopertę zaadresowaną do księcia wrzucaną do skrzynki pocztowej przy jego domu na terenie Wielkiego Parku w Windsorze. Już wcześniej prawnicy Giuffre informowali, że dokumenty zostały przekazane 27 sierpnia funkcjonariuszowi londyńskiej policji metropolitalnej, który pełnił służbę przy głównej bramie domu księcia.

 

Zdjęcia dokumentów opublikowane zostały po tym, jak Lewis Kaplan, sędzia sądu okręgowego w Nowym Jorku, gdzie złożony został pozew, zarzucił księciu Andrzejowi "aktywnie unikanie" formalnych starań o dostarczenie mu dokumentów informujących o pozwie.

"Były oferowane wpływowym przyjaciołom"

9 sierpnia 38-letnia Giuffre złożyła w sądzie w Nowym Jorku pozew cywilny przeciwko księciu Andrzejowi, twierdząc, że przeszłości – gdy miała 17 lat – była przez niego napastowana seksualnie.

 

ZOBACZ: Utrzymywał kontakty z Epsteinem. Książę Andrzej wycofuje się z pełnienia obowiązków

 

Giuffre – wówczas nosząca nazwisko Roberts – była jedną z licznej grupy dziewcząt, które zostały zwabione przez nieżyjącego już amerykańskiego miliardera i finansistę Jeffreya Epsteina obietnicami pracy, a następnie były oferowane jego wpływowym przyjaciołom. Jednym z nich miał być książę Andrzej.

 

Książę Andrzej od początku kategorycznie zaprzecza, by kiedykolwiek utrzymywał kontakty seksualne z Giuffre a nawet mówi, że nie przypomina sobie aby ją w ogóle poznał osobiście.

rsr / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie