Katowice. Policja zatrzymała 20-latka, który próbował uprowadzić dziewczynkę z placu zabaw

Polska
Katowice. Policja zatrzymała 20-latka, który próbował uprowadzić dziewczynkę z placu zabaw
Zdjęcie ilustracyjne. Pixabay/Andrzej Rembowski
Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie i usłyszał już zarzut. Czynności w sprawie prowadzą kryminalni z katowickiej komendy

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który próbował uprowadzić pięcioletnią dziewczynkę z jednego z placów zabaw w Katowicach. Dzięki ojcu dziecka, który odstraszył napastnika, a po chwili zaalarmował policjantów, sprawca został ujęty już po kilku minutach.

Jak przekazała w piątek katowicka komenda, do próby porwania dziecka doszło w czwartek na jednym z osiedli w tym mieście.

 

ZOBACZ: Katowice. Interwencja policji konnej. Mężczyzna uciekł, od soboty trwają jego poszukiwania

 

- Mężczyzna próbował wyprowadzić dziewczynkę z ogrodzonego placu zabaw, na którym była ze swoim ojcem. Ojciec dziewczynki, który opiekował się także swoim siedmioletnim synem, kiedy zorientował się, że dzieje się coś niepokojącego, przestraszył tego mężczyznę, wtedy sprawca uciekł z placu zabaw - powiedziała podkomisarz Agnieszka Żyłka z katowickiej policji.

Zatrzymali go chwilę później

Ojciec pięciolatki bardzo dokładnie opisał policjantom, jak wyglądał napastnik i dzięki tym informacjom patrole, które były w pobliżu mogły natychmiast zareagować. - Sprawca został zatrzymany dosłownie kilka minut po całym zdarzeniu przez policjantów z oddziałów prewencji - dodała Żyłka.

 

Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie i usłyszał już zarzut. Czynności w sprawie prowadzą kryminalni z katowickiej komendy.

 

Prokuratura Rejonowa Katowice-Zachód wystąpiła z wnioskiem do sądu o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania, sąd jeszcze w piątek ma podjąć decyzję w tej sprawie. Za usiłowanie uprowadzenia osoby małoletniej mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

aml/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie