Śląsk. Kierowca ciężarówki taranował śmietniki i bariery. Miał 3,5 promila alkoholu

Moto
Śląsk. Kierowca ciężarówki taranował śmietniki i bariery. Miał 3,5 promila alkoholu
Śląska Policja

Ponad trzy i pół promila alkoholu miał w organizmie kierowca tira, który jadąc ulicami Rudy Śląskiej taranował barierki ustawione przy drodze. Po tym jak pojazd zatrzymał się na sygnalizatorze świetlnym, kierujący próbował jeszcze uciekać pieszo. Kierowcą okazał się być 44-letni obywatel Ukrainy - podała w czwartek policja.

W środę ok. godz. 10:30 dyżurny rudzkiej komendy otrzymał zgłoszenie o kolizji i pijanym kierowcy. Na ulicę Oświęcimską w Rudzie Śląskiej-Kochłowicach wyruszył partol drogówki.

 

"Policjanci na miejscu zastali świadków, którzy ujęli próbującego uciekać na piechotę kierowcę ciężarówki. 44-letni obywatel Ukrainy pracujący dla polskiej firmy transportowej był kompletnie pijany i ledwo trzymał się na nogach" - opisują policjanci z Rudy Śląskiej.

 

ZOBACZ: Lublin. Pijany 30-latek ukradł taksówkę i wjechał nią w barierki. Został zatrzymany przez policję

 

Badanie alkotestem wykazało, że mężczyzna miał w organizmie ponad 3,5 promila alkoholu. Mundurowi ustalili, że chwilę wcześniej doprowadził do czterech kolizji z elementami infrastruktury drogowej. Jadąc przez miasto, uszkodził betonowy śmietnik ustawiony na chodniku, barierkę energochłonną oddzielającą jezdnię od chodnika, sygnalizator świetlny na przejściu dla pieszych i barierkę przy szkole na ul. Oświęcimskiej.

 

Uszkodził m.in. sygnalizator świetlny na przejściu dla pieszych i barierkę przy szkoleŚląska Policja
Uszkodził m.in. sygnalizator świetlny na przejściu dla pieszych i barierkę przy szkole

 

44-latek został zatrzymany przez policjantów z drogówki, a samochód, którym jechał, odholowano na parking. Po wytrzeźwieniu kierowca zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty za kierowanie w stanie nietrzeźwości i spowodowanie czterech kolizji. Mężczyźnie grozi do 2 lat więzienia i wysoka grzywna oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

 

44-latek został zatrzymany przez policjantów z drogówki, a samochód, którym jechał, odholowano na parkingŚląska Policja
44-latek został zatrzymany przez policjantów z drogówki, a samochód, którym jechał, odholowano na parking

 

grz
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie