Krościenko Wyżne. Kobieta ciągnęła za samochodem psa przywiązanego do haka holowniczego

Polska
Krościenko Wyżne. Kobieta ciągnęła za samochodem psa przywiązanego do haka holowniczego
Facebook/OTOZ Animals Krosno

Kobieta, wcześniej skazana na piętnastoletni zakaz posiadania zwierząt, znęcała się nad suczką w typie husky. Ciągnęła ją na haku holowniczym auta. Drastyczną sytuację z Krościenka Wyżnego opisało OTOZ Animals w Krośnie.

Krośnieński inspektorat Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt o incydencie dowiedział się od weterynarza, do którego trafiła ranna suczka.

Brutalne zachowanie właścicielki psa

Jak relacjonują obrońcy zwierząt, osoba, która znęcała się nad suczką w typie husky, była już wcześniej skazana za podobne przestępstwo.

"Pamiętacie jak niedawno cieszyliśmy się z wyroku jaki zapadł w krośnieńskim sądzie w sprawie mieszkanki Krościenka Wyżnego oskarżonej o znęcanie się nad zwierzętami? Wyrok, a w nim piętnastoletni zakaz posiadania zwierząt nie zdążył się nawet uprawomocnić, a już otrzymaliśmy drastyczny filmik, w którym ta kobieta ciągnie za rozpędzonym samochodem psa uwiązanego do haka holowniczego!" - podają inspektorzy.

 

 

ZOBACZ: Słowacja. W górach znaleziono ciało 28-latki. Czuwał przy niej pies

 

Widząc, co robi kobieta, zareagowali świadkowie zdarzenia. Właścicielka psa, kiedy zwrócono jej uwagę, zabrała ranną suczkę do weterynarza. 

Właścicielka: nie wiedziałam, że pies jest na haku

W sobotę 11 września, w wyniku interwencji inspektorów i policji psa odebrano właścicielce. Serwis krosno112.pl podaje, że kobieta w rozmowie ze służbami tłumaczyła, że to jej mąż przywiązał psa do haka holowniczego, a ona nie wiedząc o tym, odjechała.

 

- Nikt normalny nie przywiązuje zwierzęcia do haka holowniczego w aucie, do którego ktoś może wsiąść i odjechać - komentuje sytuację Dorota Moszczyńska, szefowa krośnieńskiego inspektoratu OTOZ Animals.

 

Sprawę bada lokalna policja. Jak w rozmowie z serwis krosno112.pl poinformował asp. sztab. Paweł Buczyński z KMP w Krośnie, prowadzone jest dochodzenie w sprawie znęcania się nad psem.

zma/grz/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie