Zmiany klimatyczne. Joe Biden: koszt ekstremalnych zjawisk przekroczy 100 mld dolarów

Świat
Zmiany klimatyczne. Joe Biden: koszt ekstremalnych zjawisk przekroczy 100 mld dolarów
PAP/EPA/CAROLINE BREHMAN
Prezydent USA chce przekonać obywateli, aby poparli jego plan walki ze skutkami zmian klimatycznych

- Musimy dokonać inwestycji, które spowolnią nasz wkład w zmiany klimatu, dziś, a nie jutro - uznał prezydent USA Joe Biden. Podczas wizyty w stanie Kolorado, dotkniętym skutkami zmian klimatycznych, powiedział, że skutki ekstremalnych zjawisk pogodowych przekroczy w 2021 roku próg 100 mld dolarów.

Kolorado było ostatnim przystankiem podróży prezydenta USA. Joe Biden pojawił się w tych stanach, które w tym roku ucierpiały szczególnie w wyniku pożarów, będących skutkiem ocieplenia klimatu. Wcześniej Biden był w Kalifornii i Idaho.

Joe Biden: kolejne niebezpieczne zjawiska mogą nadejść ze wzmożoną siłą

Jak zauważa agencja Reuters, amerykański przywódca zamierzał wykorzystać tę podróż do zyskania poparcia dla planów wydatków jego administracji na infrastrukturę, mających na celu walkę z rosnącym zagrożeniem zmianami klimatycznymi.

 

ZOBACZ: Tajlandia. Ogród warzywny na dachach nieużywanych taksówek w Bangkoku

 

- Musimy dokonać inwestycji, które spowolnią nasz wkład w zmiany klimatu, dziś, a nie jutro – powiedział Biden i dodał, że kolejne niebezpieczne zjawiska pogodowe mogą pojawić się ze wzmożona siłą.

 

Prezydent USA oszacował, że szkody gospodarcze, spowodowane zjawiskami pogodowymi, w tym roku wyniosą ponad 100 miliardów dolarów. W zeszłym roku tego typu szkody pochłonęły 99 mld dol.

wka/PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie