Niemcy. Dworzec główny w Norymberdze zamknięto z powodu szumiącej maszynki do golenia

Świat
Niemcy. Dworzec główny w Norymberdze zamknięto z powodu szumiącej maszynki do golenia
Pixabay
Funkcjonariusze w bagażu znaleźli... wibrującą maszynkę do golenia.

Szumiący plecak wywołał zakrojoną na szeroką skalę operację policyjną na dworcu głównym w Norymberdze. Jak podała policja, z powodu podejrzanego bagażu na dworzec wysłano około 50 funkcjonariuszy. Potencjalnym źródłem zagrożenia okazała się golarka elektryczna - pisze w środę tygodnik "Spiegel".

Pracownicy niemieckiej kolei Deutsche Bahn wezwali we wtorek w południe policję na dworzec w Norymberdze z powodu cicho szumiącego bagażu, który był ukryty za krzesłami w poczekalni. Na stację przybyli m.in. specjaliści od rozbrajania bomb.

 

Zamknięto dużą część dworca, a ruch pociągów na kilku torach został wstrzymany.

 

ZOBACZ: Ta eko-maszyna zmienia dwutlenek węgla w paliwo i walczy z globalnym ociepleniem [FILM]

 

Okazało się, że 85-letni mężczyzna zostawił swój plecak w poczekalni. Po godzinie wrócił po bagaż. Był w stanie dokładnie opisać plecak policjantom i w ten sposób potwierdzić, że jest jego właścicielem. Funkcjonariusze w bagażu znaleźli... wibrującą maszynkę do golenia.

 

Rzecznik policji powiedział, że obecnie badane jest, kto będzie musiał pokryć koszty akcji na dworcu. Zasadniczo osoby, które lekkomyślnie uruchomią takie działania, mogą zostać postawione przed sądem, stwierdził rzecznik. Ponadto w takich przypadkach może dojść do roszczeń cywilnych ze strony osób poszkodowanych.

aml/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie