Przewodniczący Krajowej Rady Sądownictwa Paweł Styrna żąda "pilnych wyjaśnień" od jednego z członków

Polska
Przewodniczący Krajowej Rady Sądownictwa Paweł Styrna żąda "pilnych wyjaśnień" od jednego z członków
Adrian Grycuk / CC-by-SA / Commons
Część głosowań w KRS odbywa się w trybie zdalnym

Do złożenia "pilnych pisemnych wyjaśnień" wezwał we wtorek przewodniczący Krajowej Rady Sądownictwa Paweł Styrna jednego z członków rady. Podczas jednego z głosowań online przez niewyłączony mikrofon sędziego dało się słyszeć kobiecy głos, który pytał: "Jak mam głosować? Tak czy nie? Tak?".

Do sytuacji doszło podczas piątkowego posiedzenia dotyczącego stanowiska wobec jednego z projektów legislacyjnych. - W związku z wątpliwościami, czy w głosowaniu zdalnym podczas posiedzenia Krajowej Rady Sądownictwa 10 września br. rzeczywiście głosował członek Rady, czy też inna osoba, podjąłem decyzję o skierowaniu sprawy do wyjaśnienia – powiedział cytowany przez Interię Paweł Styrna.

 

 

O sytuacji napisała na Twittrze wiceprzewodnicząca sejmowej komisji sprawiedliwości i praw człowieka Kamila Gasiuk-Pihowicz (KO). "Skandal w neoKRS! W głosowaniu w trybie zdalnym wzięła udział osoba do tego nieuprawniona. Z profilu Zbigniewa Łupiny słychać damski głos: 'Nad czym mam głosować? Tak czy nie?'. Mogło zatem dojść do fałszerstwa, a także podżegania do przestępstwa" - przekazała.

 

Więcej w serwisie Interia Wydarzenia.

pdb / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie