Adam Bielan: z prezesem Kaczyńskim uzgodniliśmy 80 proc. spraw związanych z umową koalicyjną

Polska
Adam Bielan: z prezesem Kaczyńskim uzgodniliśmy 80 proc. spraw związanych z umową koalicyjną
Polsat News
Bielan przyznał, że w minionym tygodniu odbyły się w tej sprawie "trzy długie sesje z prezesem PiS".

Z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim mamy już uzgodnione 80 proc. spraw związanych z umową koalicyjną; liczę, że do jej podpisania dojdzie jeszcze we wrześniu - powiedział prezes Partii Republikańskiej Adam Bielan.

Bielan pytany o postępy w negocjacjach dotyczących podpisania umowy koalicyjnej w ramach Zjednoczonej Prawicy, przyznał, że w minionym tygodniu odbyły się w tej sprawie "trzy długie sesje z prezesem PiS".

 

ZOBACZ: Partia Republikańska wybrała prezesa. Został nim Adam Bielan

 

- Mamy 80 proc. spraw przedyskutowanych. Potrzebujemy jeszcze jednego, może dwóch spotkań, aby uzgodnić resztę kwestii - powiedział Bielan.

 

- Mam nadzieję, że do podpisania umowy koalicyjnej dojdzie jeszcze we wrześniu - zapowiedział prezes Partii Republikańskiej.

Powalczą o trzecią kadencję

W niedzielę odbył się Kongres Założycielski Partii Republikańskiej, w trakcie którego wybrano władze krajowe ugrupowania. Na prezesa partii jednomyślnie został wybrany Bielan.

 

ZOBACZ: Emilewicz: Partia Republikańska ustabilizuje obóz Zjednoczonej Prawicy

 

W trakcie kongresu Bielan potwierdził uczestnictwo formacji w projekcie Zjednoczonej Prawicy oraz prowadzenie przez nowe ciała statutowe rozmów na temat koalicji rządowej.

 

- Jestem przekonany, że nasz entuzjazm i propozycje programowe pozwolą naszej formacji dotrzeć do nowych środowisk i elektoratu oraz zapewnią naszemu obozowi trzecią kadencję – podkreślił Bielan.

rsr/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie