Francja. Tysiące klas zamkniętych z powodu COVID-19. "W ciągu najbliższych dni ta liczba wzrośnie"

Świat
Francja. Tysiące klas zamkniętych z powodu COVID-19. "W ciągu najbliższych dni ta liczba wzrośnie"
pxfuel/zdj. ilustracyjne
We Francji od początku roku szkolnego około 3 tys. klas zostało zamkniętych z powodu Covid-19.

Od rozpoczęcia roku szkolnego około 3 tys. klas zostało zamkniętych z powodu Covid-19. 67 proc. dzieci i młodzieży w wieku 12-17 lat otrzymało pierwsza dawkę szczepionki przeciwko koronawirusowi - poinformował minister edukacji Jean-Michel Blanquer w poniedziałek.

Prawie 12,3 mln uczniów wróciło do szkół 2 września. Od początku roku szkolnego około 3 tys. klas zostało zamkniętych z powodu Covid-19, w tym 545 w minionym tygodniu – stwierdził Blanquer w wywiadzie dla dziennika "Le Parisien".

 

ZOBACZ: Francja. Od września trzecia dawka szczepionki przeciw COVID-19 dla seniorów

 

- Spodziewamy się, że w ciągu najbliższych kilku dni liczba zamkniętych klas wzrośnie, a następnie ustabilizuje się, zanim spadnie, jeśli podąży za krzywą zachorowań na koronawirusa, którą obserwowaliśmy na Reunionie, gdzie rok szkolny rozpoczął się dwa tygodnie wcześniej niż w metropolii – powiedział minister.

Szczepienia dzieci

Blanquer podał, że 67 proc. dzieci w wieku 12-17 lat otrzymało jedną dawkę szczepionki, a 54 proc. jest w pełni zaszczepione. Szczepienia dla dzieci powyżej 12 lat organizowane są również w szkołach od 2 września.

 

- Do końca miesiąca wszyscy uczniowie będą mogli się zaszczepić. Mamy nadzieję, że bardzo szybko przekroczymy barierę trzech czwartych zaszczepionych – oświadczył minister.

rsr/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie