Pogoda na niedzielę. Deszczowe chmury i porywisty wiatr. IMGW wydało ostrzeżenia

Polska
Pogoda na niedzielę. Deszczowe chmury i porywisty wiatr. IMGW wydało ostrzeżenia
pixabay
Zmiana aury. Niedziela pod znakiem deszczu

W niedzielę do końca dnia mieszkańcom znacznej części kraju towarzyszyć będą przelotne deszcze i burze. Jak powiedziała PAP Małgorzata Tomczuk, synoptyk IMGW dla 10 województw południowej i wschodniej części kraju wydano ostrzeżenia przed burzami z deszczem.

Jak powiedziała Małgorzata Tomczuk z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, niedziela będzie deszczowa na przeważającej części Polski. Zachmurzenie małe i umiarkowane, będzie wzrastało do dużego. W południowej, centralnej i wschodniej części kraju spodziewane są burze, w czasie których może spaść do 30 mm deszczu.

 

- Można powiedzieć, że w niedzielę deszcz może zawitać do każdego zakątka kraju. W części północno-zachodniej będą to przelotne deszcze. Na pozostałym obszarze, czyli w pasie województw wzdłuż południowej granicy, przez centrum po wschód i północny wschód, spodziewamy się już burz z opadami deszczu dochodzącymi do 30 mm i wiatrem dochodzącym do 75 km/h - powiedziała Tomczuk.

 

ZOBACZ: Kanada. Huragan Larry nad Nową Fundlandią. Wiatr wieje z prędkością 130 km/h

 

Na stronie IMGW opublikowano informację o wydanych ostrzeżeniach przed burzami z deszczem dla dziesięciu województw południowej i wschodniej części kraju, gdzie (za wyjątkiem woj. podkarpackiego) w najbliższych godzinach może padać i grzmieć.

 

Wideo: zobacz prognozę pogody

Mogą wystąpić mgły

Temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie od 18-20 stopni na Wybrzeżu i zachodnich krańcach Polski, przez około 25 stopni w centrum, do 25-26 stopni C. na krańcach wschodnich.

 

W nocy burze i deszcze zaczną zanikać. Lokalnie mogą wystąpić mgły ograniczające widoczność do 200 metrów. Z niedzieli na poniedziałek temperatura spadnie do około 10 stopni C. w dolinach górskich i 12-15 stopni C. w pozostałych częściach kraju.

msl/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie