Starsze małżeństwo wyjechało do agroturystyki. Ich zwłoki znalazł gospodarz

Polska
Starsze małżeństwo wyjechało do agroturystyki. Ich zwłoki znalazł gospodarz
Google Maps
Zwłoki starszego małżeństwa znaleziono w Bronkowie

Prokuratura prowadzi śledztwo mające wyjaśnić przyczynę śmierci małżeństwa w wieku około 70 lat. Małżonków znaleziono martwych w gospodarstwie agroturystycznym w miejscowości Bronków w pow. krośnieńskim (Lubuskie) – poinformował w niedzielę Łukasz Wojtasik z Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze.

Z ustaleń śledczych wynika, że w ub. tygodniu małżeństwo z gminy Żary (Lubuskie) przyjechało do Bronkowa na wypoczynek. W czwartek (9 września br.) pracownik gospodarstwa agroturystycznego, w którym się zatrzymali znalazł ich martwych.

 

Na miejscu przeprowadzono oględziny pod nadzorem prokuratora i inne czynności procesowe. W pokoju, w którym znajdowały się ciała były różnego rodzaju leki, co może świadczyć o tym, że oboje byli schorowani.

Kluczowa będzie sekcja zwłok

- Wstępne oględziny nie wykazały, by do śmierci małżeństwa przyczyniły się inne osoby. Pod uwagę jest brana m.in. wersja związana z przedawkowaniem leków. Na tym etapie śledztwa to jednak tylko przypuszczenie. Kluczowe będą wyniki sekcji zwłok i badań histopatologicznych zleconych przez prokuratora – powiedział Wojtasik.

 

ZOBACZ: Śmierć Łukasza Łągiewki. Policja opublikowała nagranie z interwencji

 

Śledztwo w opisanej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Krośnie Odrzańskim. Informację o zgonie małżeństwa przekazała w niedzielę "Gazeta Lubuska".

pdb / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie