Ziobro: nie zgodzimy się na wprowadzenie obowiązkowego szczepienia

Polska
Ziobro: nie zgodzimy się na wprowadzenie obowiązkowego szczepienia
PAP/Leszek Szymański

Jako Solidarna Polska z całą pewnością nie zgodzimy się na wprowadzenie obowiązkowego szczepienia przeciw COVID-19 - podkreślił w piątek lider SP, minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Narzucanie czegokolwiek, w jego ocenie, wywołałoby kolejne niepokoje i podziały społeczeństwa.

Ziobro w Radiu Wnet pytany był, czy w Polsce zachowana zostanie dobrowolność szczepień przeciw COVID-19. - Solidarna Polska ma w parlamencie 19 głosów, a wiele wskazuje, że niedługo mamy szanse mieć 20 posłów. Z całą pewnością decyzja naszego środowiska jest taka, że nie zgodzimy się na wprowadzenie obowiązkowego szczepienia - zaznaczył.

 

Solidarna Polska, jak wskazał, jest za tym, aby prowadzić szerokie akcje informacyjne, "które przedstawiają argumenty za i przeciw, i pozwalają Polakom dokonać wyboru". - Ja nie mam nic przeciwko, jestem za tego rodzaju rzetelną informacją, która powinna dotrzeć do każdego Polaka, wskazując np. argumenty za tym, że warto się szczepić - powiedział.

 

- Natomiast jestem zdecydowanym przeciwnikiem narzucania czegokolwiek naszym rodakom, ponieważ to spowodowałoby przeciwny skutek od zamierzonego, wywołało kolejne niepokoje społeczne i łamałoby szacunek dla naszej tradycji wolnościowej - podkreślił minister sprawiedliwości. - Nie potrzeba nam kolejnych awantur, kolejnych podziałów polskiego społeczeństwa - dodał.

dk/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie