Upadło biuro podróży Mouzenidis Travel. Za granicą jest 69 klientów biura

Biznes
Upadło biuro podróży Mouzenidis Travel. Za granicą jest 69 klientów biura
Flickr.com/Elizabeth Masek/Domena Publiczna
Zdjęcie ilustracyjne

Do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego wpłynął wniosek o niewypłacalności biura podróży Mouzenidis Travel. Na zagranicznych wycieczkach zorganizowanych przez to biuro wciąż jest 69 osób – przekazał urząd.

Obecnie trwa uruchamianie gwarancji ubezpieczeniowej biura. "Jak wynika ze wstępnych ustaleń urzędu marszałkowskiego biuro posiada trzy gwarancje: M 515047 z dnia 16 listopada 2018 r., M 517079 z dnia 25 listopada 2019 r. i M 518961 z dnia 25 listopada 2020 r. Urząd marszałkowski jest w kontakcie z ubezpieczycielem – firmą Signal Iduna" - poinformowano.

 

ZOBACZ: Unia Europejska zdecydowała o usunięciu sześciu krajów z listy "bezpiecznych podróży"

 

Z informacji przekazanych przez przedstawicieli biura podróży wynika, że za granicą jest 69 klientów biura - w Grecji i Turcji. "Pobyt tych osób jest w pełni opłacony i turyści powinni wrócić do kraju od 10 do 15 września, zgodnie z planowanym terminem zakończenia swojego wyjazdu" - podano.

 

Mouzenidis Travel zablokował już sprzedaż wycieczek na kolejne miesiące. "Około 250 osób, które wykupiły wycieczki, a z uwagi na upadek biura nie będą mogły ich zrealizować, będą miały możliwość odzyskiwania wpłat w ramach gwarancji ubezpieczeniowej" - przekazano.

zma/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie