USA. Brutalne zatrzymanie starszej kobiety. Miasto zapłaci 3 mln dol. odszkodowania

Świat
USA. Brutalne zatrzymanie starszej kobiety. Miasto zapłaci 3 mln dol. odszkodowania
Reuters/ LIFEANDLIBERTYLAW.COM
Do sytuacji doszło w mieście Loveland, około 80 kilometrów od Denver.

Władze miasta Loveland poinformowały, że w wyniku ugody wypłaci 73-letniej Karen Garner 3 miliony dolarów odszkodowania, za brutalne zatrzymanie kobiety. Rodzina Garner w maju złożyła pozew przeciwko miastu i dwóm funkcjonariuszom policji.

Do incydentu doszło w czerwcu 2020 r., w mieście Loveland, około 80 kilometrów od stolicy stanu - Denver.

 

Chora na demencję 73-letnia Karen Garner została aresztowana za kradzież w sklepie. Na nagraniu z policyjnej kamery widać, jak jeden z funkcjonariuszy zakuwa kobietę w kajdanki i popycha na ziemię. 

 

Kobieta była przetrzymywana na posterunku przez wiele godzin, zanim otrzymała pomoc medyczną, mimo że skarżyła się na ból. Okazało się, że podczas interwencji policjanci złamali jej rękę i zwichnęli ramię.

"Głębokie i szczere przeprosiny"

Adwokat Garner, Sarah Schielke, przekazała, że brutalne aresztowanie pogorszyło stan zdrowia jej klientki, która teraz wymaga opieki przez całą dobę. Steve Adams, reprezentant miejskiego ratusza skierował w imieniu miasta "głębokie i szczere przeprosiny" dla Garner oraz jej rodziny. 

 

WIDEO: Brutalne zatrzymanie starszej kobiety. 3 miliony dolarów odszkodowania

 

ZOBACZ: Nielegalna sterylizacja kobiet w Czechach. Ofiary wywalczyły odszkodowanie


"Wiemy, że nie działaliśmy w sposób, który odpowiadałby wartościom i polityce naszego miasta oraz komisariatu policji" - przekazał Adams w pisemnym oświadczeniu. 

 

Funkcjonariusze, którzy zatrzymali 73-latkę, złożyli rezygnację z pracy. Postawiono im zarzuty karne, między innymi napaści i próby mataczenia.

laf, zma / Reuters
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie