Świdnica. Prokurator spacerował nago po ulicach miasta

Polska
Świdnica. Prokurator spacerował nago po ulicach miasta
swidnica24.pl
Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Świdnicy Tomasz Orepuk potwierdził, że mężczyzna to prokurator pracujący w jednej z jednostek okręgu świdnickiego

Nagi mężczyzna spacerował w czwartek po ulicach Świdnicy. Okazało się, że jest to prokurator pracujący w jednej z jednostek rejonowych okręgu świdnickiego. W związku z tym zdarzeniem Prokurator Okręgowy w Świdnicy skieruje wniosek do rzecznika dyscyplinarnego o wszczęcie wobec mężczyzny postępowania dyscyplinarnego. Prokuratora Krajowa poinformowała o "niezwłocznym zawieszeniu" prokuratora.

O sprawie jako pierwszy poinformował portal swidnica24.pl. Według portalu, nagi mężczyzna chodził po osiedlu Zarzecze w Świdnicy; widziany był na kilku ulicach, a także w jednym ze sklepów. O sytuacji powiadomiona została Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy. Jak się okazało, mężczyzna był pijany.

 

Zdjęcia rozeszły się po Twitterze. Udostępnił je między innymi radny Sejmiku, który udostępnił fotografię nagiego prokuratora w sklepie.

 

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Świdnicy Tomasz Orepuk potwierdził, że mężczyzna to prokurator pracujący w jednej z jednostek okręgu świdnickiego.

 

"W dniu dzisiejszym uzyskaliśmy materiały dotyczące tego zdarzenia z policji. Po ich uzyskaniu Prokurator Okręgowy w Świdnicy sporządził wniosek do rzecznika dyscyplinarnego przy Prokuratorze Generalnym o wszczęcie postepowania dyscyplinarnego wobec tego prokuratora" – przekazał rzecznik. Dodał, że zdarzenie miało miejsce, gdy mężczyzna przebywał na urlopie.

Prokurator zawieszony

"Prokurator Prokuratury Rejonowej w Świdnicy, którego dotyczą doniesienia medialne, został niezwłocznie zawieszony w czynnościach służbowych, a rzecznik dyscyplinarny wszczął postępowanie wyjaśniające w sprawie uchybienia przez niego godności urzędu" - poinformował rzecznik Prokuratory Krajowej Łukasz Łapczyński. 

 

Jak dodał "prokurator pracę w prokuraturze rozpoczął w 2011 r., początkowo w Wałbrzychu, a następnie w Świdnicy. Przełożeni nie zgłaszali dotąd uwag do merytorycznych aspektów jego pracy".

aml/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie