Ukraina. Kłótnia o brak maseczki w sklepie zakończyła się strzelaniną

Świat
Ukraina. Kłótnia o brak maseczki w sklepie zakończyła się strzelaniną
Pixabay/jardin
W jednym z supermarketów w Dnieprze (daw. Dniepropietrowsku) doszło do kłótni między dwoma klientami w związku z tym, że jeden z nich nie chciał założyć maseczki

Kłótnia o brak maseczki w sklepie zakończyła się strzelaniną w mieście Dniepr na Ukrainie - pisze w środę agencja Unian. Mężczyzna ranił innego klienta rewolwerem, ponieważ ten nie chciał zasłonić ust i nosa.

We wtorek wieczorem w jednym z supermarketów w Dnieprze (dawniej Dniepropietrowsku) doszło do kłótni między dwoma klientami w związku z tym, że jeden z nich nie chciał założyć maseczki.

 

ZOBACZ: Świnoujście. Strzelanina przed blokiem. Ranny mężczyzna

 

Mężczyźni kontynuowali swoją "rozmowę" na zewnątrz; tam jeden z nich wyciągnął rewolwer i strzelił w stronę klienta, który odmawiał zasłonięcia twarzy w sklepie - podaje Unian. Mężczyzna został ranny w twarz, pod okiem. Nie wiadomo, w jakim jest stanie.

 

Lokalne media donoszą, że napastnik został zatrzymany. Oprócz rewolweru miał przy sobie paralizator i gaz pieprzowy.

 

Unian przypomina o innej niebezpiecznej sytuacji w sklepie, do jakiej doszło z powodu braku maseczki. Niedawno w Odessie dwóch klientów pobiło kasjera za to, że domagał się, by zasłonili twarze.

aml/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie