Indonezja. Dwóch cudzoziemców wśród ofiar pożaru w więzieniu, ich liczba wzrosła do 41

Świat
Indonezja. Dwóch cudzoziemców wśród ofiar pożaru w więzieniu, ich liczba wzrosła do 41
Pixabay/ErikaWittlieb
Więzienie. Zdjęcie ilustracyjne

Obywatel Portugalii i RPA byli wśród więźniów, którzy zginęli w pożarze zakładu karnego w położonej na zachód od Dżakarty indonezyjskiej prowincji Banten – poinformował minister prawa i praw człowieka Yasonna Laoly. Rzeczniczka departamentu więziennictwa Rika Aprianti, poinformowała, że "funkcjonariusze obecnie identyfikują zmarłych i rannych".

- Prowadzone jest dochodzenie w celu ustalenia przyczyny pożaru – powiedziała Rika Aprianti, dodając, że pożar wybuchł w środę między 1 a 2 w nocy, władze ewakuowały więźniów i obsługę więzienia. W szpitalach jest 31 rannych.

 

Jak powiedziała miejscowej stacji Metro TV rzeczniczka departamentu więziennictwa Rika Aprianti, w bloku C, w którym doszło do zaprószenia ognia, przebywało 120 więźniów, choć zaprojektowano go dla zaledwie 40. Większość z nich spała w chwili wybuchu pożaru. Wszyscy odsiadywali wyroki za przestępstwa narkotykowe.

Identyfikują zmarłych i rannych

Rzeczniczka dodała, że funkcjonariusze obecnie identyfikują zmarłych, ciężko rannych i lekko rannych. Rika Aprianti poinformowała, że zabici i ranni zostali ewakuowani do Szpitala Okręgowego w Tangerang.

 

Użytkowniczka Twittera wrzuciła wideo z pożaru w więzieniu. 

 

Strażacy ugasili pożar około godz. 3 w nocy. Obecnie analizowane są możliwe przyczyny zaprószenia ognia. Najbardziej prawdopodobną jest zwarcie w nieremontowanej od blisko 50 lat instalacji elektrycznej. Z informacji podanych na stronach internetowych indonezyjskich służb penitencjarnych wynika, że w zakładzie przebywało ponad trzykrotnie więcej osadzonych niż przewidziano podczas jego budowy

 

aml/PAP/Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie