Piotr Semka o walce z COVID-19. "Albo się pan obudzi, albo nie"

Polska
Piotr Semka o walce z COVID-19. "Albo się pan obudzi, albo nie"
Polsat News, zdj. archiwalne
Piotr Semka

Podłączenie do respiratora, ponad miesiąc w śpiączce i długa rehabilitacja - w taki sposób zakażenie koronawirusem przeszedł publicysta "Do Rzeczy" Piotr Semka. Teraz wraca do pisania i opowiada o walce z COVID-19. "Lekarze zrobili absolutnie wszystko, żeby mnie ratować" - zapewnił.

Publicysta zachorował na COVID-19 w marcu. Jego stan był poważny, musiał przebywać pod respiratorem. W rozmowie z Kamilą Baranowską w "Do Rzeczy" opowiedział o zmaganiach z chorobą. 

"Nie bardzo miałem czas, żeby się bać, bo wszystko działo się bardzo szybko. Zapytałem tylko jednego pielęgniarza: 'No i co teraz będzie?', on mi odpowiedział: 'Teraz pod respiratorem zapadnie pan w sen', więc pytam: 'I co dalej?', a on: 'Albo się pan obudzi, albo nie'" - wspomina.

 

Czytaj więcej na interia.pl.

 

Piotr Semka to dziennikarz i publicysta. W przeszłości związany z takimi tytułami prasowymi jak "Rzeczpospolita", "Wprost", "Gazeta Polska" czy "W Sieci".

 

W 2019 roku otrzymał z rąk prezydenta Andrzeja Dudy Krzyż Wolności i Solidarności za działalność na rzecz niepodległości i suwerenności Polski oraz respektowania praw człowieka w latach PRL.

 

bas/Interia Wydarzenia/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie