IP3 głównym doradcą ZE PAK przy rozwoju energetyki jądrowej

Biznes
IP3 głównym doradcą ZE PAK przy rozwoju energetyki jądrowej
ZE PAK

IP3 został głównym doradcą ZE PAK w obszarze wdrożenia i rozwoju energetyki jądrowej w Polsce - poinformował Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin w komunikacie.

"Współpraca będzie m.in. polegała na wypracowaniu i uzyskaniu zgód odpowiednich władz i urzędów, w tym amerykańskich i polskich, a także innych międzynarodowych, które mogą być niezbędne dla realizacji projektu.

 

Może obejmować również pozyskanie akceptacji ze strony organów nadzorczych i regulacyjnych w poszczególnych krajach, które będą dostawcami danych technologii" - napisano w komunikacie.

 

ZOBACZ: Kampania "Ty rządzisz. Wybierz swoje wszystko"

 

"Strony będą wspólnie pracować nad przygotowaniem planu wdrożeniowego i finansowego w celu stworzenia wymagań, a następnie zamówienia konkretnych rozwiązań.

Wspólny projekt Zygmunta Solorza i Michała Sołowowa

W ramach planu, zostanie wypracowane najlepsze dostępne połączenie technologii, komponentów i usług potrzebnych do opracowania i wdrożenia rozwiązań jądrowych" - dodano.


W komunikacie podano, że do zarządu IP3 dołączyła Georgette Mosbacher, była ambasador USA w Polsce. IP3 to firma działająca od 2016 roku w obszarze planowania, rozwoju, finansowania i eksploatacji nowych projektów w dziedzinie energetyki jądrowej.

 

Przypomnijmy, ze Zygmunt Solorz i Michał Sołowow zdecydowali o rozpoczęciu wspólnego projektu, którego celem jest budowa w Pątnowie, na bazie aktywów ZE PAK, elektrowni jądrowej w technologii małych reaktorów modułowych (SMR). ZE PAK zakłada inwestycję w 4 do 6 reaktorów typu SMR o mocy 300 MW każdy.

wka/ml/Interia
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie