Rzecznik MSZ Łukasz Jasina. Bart Staszewski: jeśli rzeczywiście jest gejem, należy o tym mówić

Polska
Rzecznik MSZ Łukasz Jasina. Bart Staszewski: jeśli rzeczywiście jest gejem, należy o tym mówić
MSZ.gov.pl
Łukasz Jasina w środę poinformował o objęciu funkcji rzecznika MSZ

Łukasz Jasina został zatrudniony w MSZ, bo ma do tego świetne kwalifikacje. Motywowane nienawiścią i nietolerancją ataki na niego oceniamy bardzo negatywnie - napisał w sobotę w mediach społecznościowych wiceszef MSZ Paweł Jabłoński.

Wiceszef MSZ odniósł się m.in. do wpisu na Twitterze aktywisty LGBT Barta Staszewskiego. "Jeżeli Łukasz Jasina, nowszy rzecznik MSZ, rzeczywiście jest gejem, to oczywiście należy o tym mówić i to wyśmiewać. Ten rząd walczy z osobami LGBT, tworzy strefy wolne od LGBT. To taka sama hipokryzja jak posłanka, która po cichu usuwa ciąże i publicznie potępia aborcje. Komedia" - napisał w piątek Staszewski, którego wpis wywołał falę negatywnych komentarzy w mediach społecznościowych.

 

 

"Pan Łukasz Jasina został zatrudniony w MSZ, bo ma do tego świetne kwalifikacje. Motywowane nienawiścią i nietolerancją ataki na niego oceniamy bardzo negatywnie. MSZ zapewni swojemu rzecznikowi wszelkie wsparcie i będzie bronić go przed atakami naruszającymi jego prywatność" - napisał w sobotę Jabłoński.

 

 

Negatywnie na wpis Staszewskiego zareagował także w mediach społecznościowych poseł Konfederacji Krzysztof Bosak. "Komuniści krytykowali robotników »nieuświadomionych klasowo«, którzy nie włączali się w walkę o swoje klasowe interesy. Działacze LGBT wrogo podchodzą do homoseksualistów, którzy nie trzymają dyscypliny środowiskowej w walce o realizację rewolucyjnego programu społecznego lewicy" - napisał na Twitterze.

 

ZOBACZ: List KE do 5 województw. Jeśli nie wycofają się z uchwał anty-LGBT, stracą unijne środki

 

Łukasz Jasina jest historykiem, filmoznawcą i publicystą. Pełnił funkcję m.in. szefa Działu Wschodniego "Kultury Liberalnej" i działu współpracy zagranicznej Muzeum Historii Polski. Od 2016 r. pracował jako analityk i ekspert w Polskim Instytucie Spraw Międzynarodowych, jest również sekretarzem redakcji Polskiego Przeglądu Dyplomatycznego. Jest doktorem nauk humanistycznych - doktoryzował się w Instytucie Sztuki PAN.

 

O objęciu funkcji rzecznika MSZ poinformował w środę na Twitterze sam Jasina.

pdb / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie