Warszawa. Znana wokalistka zatrzymana za jazdę po alkoholu. Miała dwa promile

Kultura
Warszawa. Znana wokalistka zatrzymana za jazdę po alkoholu. Miała dwa promile
TRICOLORS/East News
61-letnia wokalistka zespołu Bajm miała jechać od krawężnika do krawężnika "zygzakiem"

- Mokotowscy policjanci zatrzymali 61-letnią kobietę, która prowadziła samochód pod wpływem alkoholu. W organizmie miała 2 promile - poinformował rzecznik mokotowskiej policji podkom. Robert Koniuszy. Według informacji PAP, zatrzymana to Beata P. współzałożycielka oraz wokalistka zespołu Bajm. Kobieta usłyszała zarzuty i przyznała się do winy. Odmówiła składania zeznań.

Do zdarzenia doszło w środę wieczorem na warszawskim Mokotowie. Beata P. (znana jako Beata K. - red. ) miała prowadzić swoje auto marki BMW. Jechała al. Niepodległości od Piaseczna w kierunku Mokotowa.

Od krawężnika do krawężnika

Według nieoficjalnych informacji, 61-letnia wokalistka zespołu Bajm miała jechać od krawężnika do krawężnika "zygzakiem". Zauważył to jeden z kierowców, który powiadomił policję oraz zablokował P. jazdę na skrzyżowaniu al. Niepodległości z ul. Batorego.

 

ZOBACZ: Tomaszów Mazowiecki. Pijana matka z dwójką dzieci potrąciła autem nastolatkę na pasach

 

Jak poinformował rzecznik mokotowskiej policji podkom. Robert Koniuszy, 61-latka została przebadana alkomatem. - Badanie wykazało dwa promile alkoholu w organizmie - podał policjant.

 

- Kobiecie zostało zabrane prawo jazdy, a samochód został przekazany osobie wskazanej - podkreślił podkomisarz.

61-latka przyznała się do winy

Po zatrzymaniu Beata P. została zwolniona do domu. Kobieta usłyszała zarzuty prowadzenia w stanie nietrzeźwości i przyznała się do winy. Odmówiła składania zeznań. Za ten czyn może grozić do dwóch lat więzienia.

Bratanek komentuje

Marcin, bratanek Beaty K., specjalnie dla serwisu pomponik.pl skomentował całą sytuację. Jak mówił, wspiera ciotkę w trudnym momencie.  Nie ma wątpliwości, że wyciągnie ona wnioski z tego, co się stało.

 

- Nikt, nawet znany artysta, nie powinien prowadzić samochodu w takim stanie. Nie znam powodów, które skłoniły Beatę do tego, ale jestem pewien, że odebrała bolesną lekcję życia i wyciągnie z niej wnioski na przyszłość - podkreślił.

 

Beata P. to współzałożycielka oraz wokalistka zespołu Bajm.

grz/ac/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie