Zakopane, Tatry. Rysy w śniegu pod koniec sierpnia

Polska
Zakopane, Tatry. Rysy w śniegu pod koniec sierpnia
Facebook/Damian Grubich
Rysy - najwyższy szczyt w Polsce - 30 sierpnia

Jak na koniec sierpnia wyglądają Rysy? Na najwyższym szczycie w Polsce leży dużo śniegu. Widoczność jest ograniczona. Zdjęcia wytrwałych wspinaczy krążą w sieci, a TOPR ostrzega - "zalecamy rezygnację z wyjść w góry".

Końcówka wakacji nie przyniosła dobrej pogody. W poniedziałek - z powodu obfitych opadów deszczu - strażacy interweniowali blisko 700 razy. Najwięcej, bo 240, w Małopolsce.

 

Sytuacja w górnych partiach Tatr również nie sprzyja turystom. Intensywne opady śniegu ograniczają widoczność oraz utrudniają przejścia szlakami.

 

ZOBACZ: Ulewy w Polsce. Blisko 700 interwencji straży pożarnej

 

W sieci możemy znaleźć zdjęcia pokazujące zdobywających najwyższy szczyt w Polsce. Na fotografiach widać zalegający śnieg i zasypane łańcuchy.

 

"Rysy, 30 sierpnia 2021. Warunki bardzo trudne. Wejście bez znajomości trasy oraz raczków niemożliwe. Łańcuchy pozasypywane, trasa nieprzetarta. My przecieraliśmy ale zasypuje. Schodziliśmy słowacką stroną" - czytamy na facebookowej grupie Tatromaniacy.

 

WIDEO: Rysy na koniec sierpnia

 

Apel TOPR

Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe apeluje - należy ostrożnie oceniać swoje możliwości i - jeśli nie jesteśmy specjalistami - unikać wycieczek w górne partie Tatr.

 

 

"Uwaga! Warunki w Tatrach są bardzo niekorzystne. W wyższych partiach pada śnieg, niżej deszcz. Szlaki są śliskie, miejscami oblodzone. Niestety w ciągu najbliższych dni meteorolodzy nie prognozują poprawy pogody. Zalecamy rezygnację z wyjść w góry" - czytamy na ich fanpage'u.

ac/grz/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie