Minister zdrowia Adam Niedzielski: tysiąc zakażeń dziennie w drugiej połowie września

Polska
Minister zdrowia Adam Niedzielski: tysiąc zakażeń dziennie w drugiej połowie września
PAP/Wojciech Olkuśnik
Minister zdrowia Adam Niedzielski

- Według prognoz poziom tysiąca zakażeń dziennie osiągniemy w drugiej części września. Poniżej tego poziomu dyskusja na temat obostrzeń jest bezprzedmiotowa - powiedział we wtorek minister zdrowia Adam Niedzielski.

- Nasze najnowsze prognozy - cały czas zastrzegające, że są obarczone bardzo dużym ryzykiem - mówią o tym, że poziom tysiąca zakażeń dziennie osiągniemy dopiero w drugiej części września i myślę, że poniżej tego poziomu prowadzenie dyskusji na temat zaostrzeń jest po prostu bezprzedmiotowe - powiedział Niedzielski na konferencji prasowej.

 

Poinformował, że w poniedziałek zostało opublikowane nowe rozporządzenie epidemiczne. Przedłuża ono do końca września dotychczasowe regulacje w zakresie obowiązujących obostrzeń. - One są zdefiniowane identycznie, jak w trakcie wakacji - zaznaczył szef MZ.

"Zależy od rozwoju epidemii"

- Jeżeli chodzi o to, co będzie działo się dalej, zależy to od rozwoju sytuacji epidemicznej - podkreślił.

 

Niedzielski zapewnił, że resort ma "przygotowany model definiowania stref na poziomie powiatowym". Jednak - w jego ocenie - wdrożenie go "jest związane z większą liczbą zakażeń, niż mamy w tej chwili".

 

ZOBACZ: Niedzielski: nowe zasady wyznaczania stref żółtych i czerwonych

 

W Dzienniku Ustaw ukazała się w poniedziałek nowelizacja rozporządzenia o ograniczeniach w czasie epidemii. Rozporządzenie przewiduje m.in. przedłużenie do 30 września 2021 r. obowiązywania aktualnych ograniczeń, nakazów i zakazów.

ac/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie