Chiny. Młodzież z ograniczonym dostępem do gier online. Limit godziny dziennie

Świat
Chiny. Młodzież z ograniczonym dostępem do gier online. Limit godziny dziennie
Pixabay

Chiński regulator ograniczył w poniedziałek ilość czasu, jaką gracze poniżej 18 roku życia mogą spędzać na grach online. Młodzież będzie mogła sięgać po taką formę rozrywki przez godzinę dziennie, jedynie w piątki, weekendy i święta. Jest to odpowiedź chińskich służb na coraz powszechniejsze uzależnienie od gier wśród najmłodszych.

Zgodnie z regulaminem, opublikowanym przez Krajową Administrację Prasy i Publikacji, użytkownicy poniżej 18 roku życia będą mogli grać  od godziny 20:00 do 21:00.

 

- Firmy zajmujące się grami online nie będą mogły świadczyć młodzieży usług w jakiejkolwiek formie poza tymi godzinami. Przedsiębiorstwa dodatkowo muszą upewnić się, że wdrożyły systemy weryfikacji prawdziwego nazwiska - przekazał regulator, który nadzoruje rynek gier w Chinach.

Zwiększenie kontroli

Wcześniej Chiny ograniczały całkowity czas dostępu do gier online przez nieletnich do trzech godzin w wakacje lub 1,5 godziny w inne dni.

 

Narodowa Administracja Prasy i Publikacji poinformowała również że ​​zwiększy częstotliwość i intensywność kontroli firm zajmujących się grami online, aby upewnić się, że stosują się do ograniczeń czasowych i wdrożyły systemy przeciwdziałające uzależnieniom.

kmd/msl / channelnewsasia.com
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie