Węgliniec. Piorun uderzył w siedem osób. Wśród poszkodowanych jest noworodek

Polska
Węgliniec. Piorun uderzył w siedem osób. Wśród poszkodowanych jest noworodek
Pixabay
Piorun. Zdjęcie ilustracyjne

Siedem osób ucierpiało w związku z uderzeniem pioruna na placu zabaw w Parku Miejskim przy ul. Placu Wolności w Węglińcu (woj. dolnośląskie). Wśród poszkodowanych są trzy osoby dorosłe i czworo dzieci. Wszyscy poszkodowani zostali zabrani do szpitala.

Do zdarzenia doszło w niedzielne popołudnie. O godz. 17:16 straż pożarna dostała zgłoszenie o uderzeniu pioruna na placu zabaw w Parku Miejskim przy ul. Plac Wolności w Węglinie (woj. dolnośląskie).

 

ZOBACZ: Świętochłowice. Mężczyzna zagroził wysadzeniem budynku, został zatrzymany

 

- Łącznie siedem osób: trzy osoby dorosłe, czworo dzieci, w tym noworodek, zostało poszkodowanych w wyniku wyładowania - poinformowała polsatnews.pl kpt. Agnieszka Bury, z komendy PSP w Zgorzelcu.

 

"Była to jedna rodzina, która wybrała się na spacer" - dowiadujemy się z wpisu OSP Węgliniec na Facebooku.

Poszkodowana miała widoczne oparzenia

Na miejsce zdarzenia przyjechały cztery zastępy straży, cztery zespoły ratownictwa medycznego oraz patrol policji. Wszystkie osoby zostały zabrane do szpitala. - Najważniejsze było, aby szybko udzielić pierwszej pomocy poszkodowanym - przekazał polsatnews.pl mł. asp. Przemysław Ratajczyk, oficer prasowy z komendy wojewódzkiej policji we Wrocławiu. 

 

 

Ratajczyk dodał, że jedna z osób poszkodowanych miała widoczne oparzenia.

 

- Poszkodowani byli przytomni w momencie przekazania ratowników medycznych. Nikt nie wymagał reanimacji - zaznaczył policjant. W tamtym momencie czynności policji zostały zakończone. - Funkcjonariusze sporządzili dokumentację tego zdarzenia - przekazał policjant

aml/jo / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie