Nowe przypadki koronawirusa w Polsce. Dane Ministerstwa Zdrowia, 28 sierpnia

Polska
Nowe przypadki koronawirusa w Polsce. Dane Ministerstwa Zdrowia, 28 sierpnia
Polsat News

Mamy 290 nowych przypadków zakażenia koronawirusem - podało w sobotę Ministerstwo Zdrowia. Zmarło pięć osób, jedna z powodu Covid-19, a cztery miały choroby współistniejące. Dzień wcześniej informowano o 258 zakażeniach i trzech zgonach, a tydzień temu o 222 osobach chorych i śmierci jednej osoby.

Mamy  290 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: mazowieckiego (51), śląskiego (33), małopolskiego (32), zachodniopomorskiego (20), wielkopolskiego (19), łódzkiego (18), lubelskiego (16), podkarpackiego (16), dolnośląskiego (15), pomorskiego (14), podlaskiego (12), kujawsko-pomorskiego (8), opolskiego (8), świętokrzyskiego (7), lubuskiego (5), warmińsko-mazurskiego (5).

 

11 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

 

 

Z powodu COVID-19 zmarła jedna osoba. Cztery osoby zmarły z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami.

 

 

Łącznie od początku pandemii w Polsce odnotowano 2 888 028 przypadków koronawirusa. 75 340 osób zmarło. 

Ile osób w szpitalach?

Hospitalizowanych jest 406 chorych z COVID-19, a 50 z nich przebywa pod respiratorami.

 

Dla pacjentów z COVID-19 przygotowano 6001 łóżek i 578 respiratorów.

 

Ministerstwo przekazało ponadto, że na kwarantannie przebywa 55 511 osób. Wyzdrowiało dotąd 2 656 708 zakażonych.

 

Ile testów?

W ciągu doby wykonano ponad 42,8 tys. testów na koronawirusa.

Zmiany w obostrzeniach

W wykazie prac rządu zamieszczono informację o planowanym projekcie zmieniającym rozporządzenie dotyczące ograniczeń i nakazów w czasie epidemii.

 

W projekcie – jak zapowiedziano – przewiduje się przedłużenie do 30 września 2021 r. obowiązywania aktualnych ograniczeń, nakazów i zakazów.

 

Projekt będzie rozszerzał katalog podmiotów, które zwolnione są z obowiązku odbycia kwarantanny po przekroczeniu granicy Rzeczypospolitej Polskiej, na uczestnika międzynarodowej konferencji, organizowanej na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przez instytucję państwową lub samorządową.

 

ZOBACZ: Zmiany w obostrzeniach. Jest plan projektu

 

Projekt będzie także zawierał modyfikację przepisów dotyczących warunków prowadzenia, w pociągu objętym obowiązkową rezerwacją miejsc, działalności polegającej na przygotowywaniu i podawaniu posiłków i napojów gościom siedzącym przy stołach lub gościom dokonującym własnego wyboru potraw z wystawionego menu, spożywanych na miejscu oraz związanej z konsumpcją i podawaniem napojów.

 

Projekt ma też rozszerzyć katalog sytuacji, w których nie stosuje się nakazu zasłaniania ust i nosa na osoby biorące udział w określonych egzaminach.

 

Regulacja ma też, jak zapowiedziano, rozszerzyć katalog sytuacji, do których nie stosuje się ograniczeń dotyczących limitów osób biorących udział w określonych spotkaniach (egzaminach). 

pgo / PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie