Prezydent Andrzej Duda potępił zamach w Kabulu

Polska
Prezydent Andrzej Duda potępił zamach w Kabulu
PAP/Leszek Szymański
Prezydent Andrzej Duda

"Potępiam haniebne ataki na lotnisko w Kabulu" - napisał prezydent Andrzej Duda na Twitterze po ataku terrorystycznym, do jakiego doszło w czwartek w Afganistanie. Prezydent zapewnił, że Polska wspiera swoich przyjaciół z USA i z Afganistanu. Potępienie ataku, za którym stoi Państwo Islamskie, wyraził też szef polskiego MSZ Zbigniew Rau oraz polski ambasador w USA Piotr Wilczek.

"W najostrzejszych słowach potępiam haniebne ataki na lotnisko w Kabulu, które spowodowały dziesiątki ofiar, w tym żołnierzy armii amerykańskiej, naszych sojuszników. Moje modlitwy kieruję do rodzin osób dotkniętych tym aktem tchórzostwa. Polska popiera naszych przyjaciół z USA i Afganistanu" - napisał Duda wieczorem na Twitterze.

 

 

Szef polskiego MSZ Zbigniew Rau wyraził zbulwersowanie terrorystycznym atakiem na lotnisko w Kabulu. Zapewnił, że Polska wspiera swoich sojuszników w walce z terrorem.

 

 

"Byłem zbulwersowany i głęboko zasmucony dzisiejszym uderzeniem terrorystycznym na lotnisku w Kabulu. Opłakuję rodziny poległych żołnierzy USA i Afgańczyków i życzę rannym szybkiego powrotu do zdrowia. Polska stanowczo wspiera naszych sojuszników w walce z terrorem" - napisał na Twitterze szef MSZ po doniesieniach o ataku terrorystycznym w Kabulu.

 

Także polski ambasador w USA Piotr Wilczek potępił atak terrorystyczny, w którym zginęli amerykańscy żołnierze oraz Afgańczycy.

 

"Z wielkim smutkiem przyjąłem informację o śmierci amerykańskich żołnierzy i żołnierek w wyniku dzisiejszych, podłych ataków na lotnisku w Kabulu. Polska, jako zagorzały sojusznik NATO, który służył ramię w ramię ze Stanami Zjednoczonymi w Afganistanie, w dalszym ciągu wspiera naszego sojusznika w potrzebie" - zapewnił polski ambasador w USA, który swój wpis także zamieścił na Titterze.

Zamach w Kabulu - rośnie bilans ofiar

W czwartek, w wyniku zamachów w Kabulu zginęło 13 amerykańskich żołnierzy, a 14 zostało rannych. Ataku dokonali terroryści Państwa Islamskiego. Liczba afgańskich ofiar śmiertelnych zamachu nie jest jeszcze dokładnie znana; według "Wall Street Journal" jest ich co najmniej 60 i 140 rannych.

 

ml//PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie