Ministerstwo Sprawiedliwości zawiadomiło prokuraturę o wypowiedzi Frasyniuka

Polska
Ministerstwo Sprawiedliwości zawiadomiło prokuraturę o wypowiedzi Frasyniuka
Polsat News
W sprawie słów Frasyniuka podobne zawiadomienie złożył w prokuraturze szef Ministerstwa Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak

Wpłynęło zawiadomienie wiceministra sprawiedliwości Marcina Romanowskiego po słowach Władysława Frasyniuka dot. polskich żołnierzy zabezpieczających granicę z Białorusią - potwierdziła w piątek prok. Aleksandra Skrzyniarz, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Zawiadomienie MS zostanie rozpoznane wspólnie ze złożonym w tej sprawie zawiadomieniem z MON.

 

Zawiadomienie podpisane przez wiceministra sprawiedliwości Marcina Romanowskiego wpłynęło do Prokuratury Okręgowej w Warszawie w piątek. Liczy ono dziewięć stron i dotyczy znieważenia oraz zniesławienia żołnierzy przez Władysława Frasyniuka na antenie TVN24.

Burza po słowach o polskich żołnierzach

Działacz opozycji z czasów PRL powiedział o żołnierzach, którzy razem ze Strażą Graniczną zabezpieczają granicę polsko-białoruską, że "nie służą państwu polskiemu". - Mam wrażenie, że to jest wataha (...), wataha psów, która otoczyła biednych słabych ludzi. (...) Tak nie postępują żołnierze. Śmieci po prostu - powiedział Frasyniuk.

 

ZOBACZ: Władysław Frasyniuk obraził żołnierzy. Morawiecki: padły słowa, które muszą zostać potępione

 

W tej sprawie podobne zawiadomienie złożył w prokuraturze szef Ministerstwa Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak. Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie, prok. Aleksandra Skrzyniarz, przekazała w piątek, że oba zawiadomienia zostaną rozpoznane w ramach jednego postępowania.

kmd/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie