Kościan. Chcieli wymusić 500 tys. zł, policja złapała ich na gorącym uczynku

Polska
Kościan. Chcieli wymusić 500 tys. zł, policja złapała ich na gorącym uczynku
KPP Koscian
kadr z momentu schwytania mężczyzn

Dwaj mężczyźni próbowali wymusić od przedsiębiorcy 500 tysięcy złotych. Zostali zatrzymani przez policjantów na gorącym uczynku.

Do zdarzenia doszło w połowie sierpnia kiedy to dwóch mężczyzn weszło na posesję przedsiębiorcy z powiatu kościańskiego. Mimo tego, że właściciel domu znajdował się na miejscu, oraz że na miejscu był monitoring, dwaj mężczyźni zostawili list pod drzwiami.

 

- Po tej dziwnej "wizycie" przedsiębiorca znalazł pod drzwiami kartkę z informacją, że ma zostawić pieniądze w kwocie 500 tysięcy złotych. Sprawcy wskazali konkretny termin i godzinę przekazania gotówki, a także miejsce, gdzie ma się znajdować - informuje Paulina Piechowiak z policji w Kościanie.

Przedsiębiorca powiadomił policję

Mężczyzna związku na treść listu i w obawie o bezpieczeństwo swoje i jego rodziny postanowił poinformować policję.

 

ZOBACZ: Lubin. Śmierć Bartosza S. po interwencji policji. Złożono zawiadomienie o podejrzeniu mataczenia

 

Sprawą zajęli się policjanci z wydziału kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Kościanie, którzy zatrzymali sprawców na gorącym uczynku, bezpośrednio po zabraniu przez nich paczki pozostawionej zgodnie z żądaniem. Okazało się, że są to mieszkańcy powiatu poznańskiego w wieku 28 i 74 lat.

 

 

Sąd Rejonowy w Kościanie zastosował wobec mężczyzn podejrzanych o usiłowanie wymuszenia rozbójniczego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzone będzie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Kościanie.

 

Mężczyznom grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

wys/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie