Kaliska. Strażak podejrzany o gwałt na strażaku. Miał podać mu jakąś tabletkę

Polska
Kaliska. Strażak podejrzany o gwałt na strażaku. Miał podać mu jakąś tabletkę
Zdjęcie ilustracyjne. Flickr/Lukas Plewnia
Jeden ze strażaków, będący pod wpływem alkoholu, miał podać młodszemu druhowi tabletkę

Prokuratura w Starogardzie Gdańskim prowadzi śledztwo w sprawie gwałtu na 19-latku. Do zdarzenia miało dojść 13 sierpnia w Kaliskach (woj. pomorskie) w remizie w czasie obchodów Dnia Strażaka - podają lokalne media. Napastnik, strażak z OSP Kaliska, miał zmusić ofiarę do połknięcia jakiejś tabletki.

- Prokuratura w Starogardzie Gdańskim ma zarejestrowane postępowanie dotyczące czynu o charakterze seksualnym. Do zdarzenia doszło 13 sierpnia bieżącego roku w miejscowości Kaliska - potwierdziła w rozmowie z Interią prokurator Grażyna Wawryniuk, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

 

Wawryniuk podała, że pokrzywdzonym jest 19-latek. Podejrzany 27-latek usłyszał już zarzuty dotyczące czynu o charakterze seksualnym. - Nie przyznał się do popełnienia przestępstwa - przekazała Wawryniuk.

Groził nożem

Lokalny portal kociewiak.pl podał, że zdarzenie miało miejsce w remizie w dniu obchodów Dnia Strażaka. Jeden ze strażaków, będący pod wpływem alkoholu, miał podać młodszemu druhowi tabletkę.

 

ZOBACZ: Mazowieckie. Areszt dla 47-latka, który groził nożem kobiecie. Pokrzywdzona obroniła się mopem

 

"Zaciągnął go do toalety na piętrze i zmusił do czynności seksualnej. [...] Chłopak wrócił do domu i bardzo dziwnie się zachowywał, nie chciał powiedzieć, co się stało. Rodzice dowiedzieli się, że był na imprezie w strażnicy i tam też się udali. W toalecie znaleźli ślady krwi i wezwali policję" - opisuje serwis, powołując się na swojego informatora. Sprawca został aresztowany, a ofiara trafiła do szpitala.

 

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na portalu Interia Wydarzenia.

an/ml/Interia Wydarzenia
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie