Pszczyna. Radnemu nie podobają się kolorowe parasolki. "To przykrywka"

Polska
Pszczyna. Radnemu nie podobają się kolorowe parasolki. "To przykrywka"
Facebook/Moja Pszczyna
W połowie czerwca nad ulicą Bankową zawisły parasolki

- Panie burmistrzu, chciałbym się dowiedzieć, ile kosztuje nas, podatników gminy Pszczyna, inscenizacja tęczowej flagi pod przykrywką kolorowych parasoli? - pytał podczas sesji Rady Miejskiej radny Rafał Wróbel.

W połowie czerwca nad ulicą Bankową w Pszczynie zawisło kilkaset kolorowych parasolek. 

Parasolki nad Bankową

- Kolorowe parasolki jeszcze bardziej ożywiły naszą Bankową. To tutaj od kilku lat prowadzimy projekt Bankowa Street Live, gdzie na skrzyżowaniu ulicy odbywają się koncerty. Wiele osób kojarzy to miejsce z muzyką. Nowa ozdoba z pewnością będzie kolejnym punktem na turystycznej mapie Pszczyny. Tym bardziej, że na niewielkiej uliczce zlokalizowane są lokale gastronomiczne, które serwują dobrą kuchnię – mówił wówczas burmistrz miasta Dariusz Skrobol w rozmowie z "Dziennikiem Zachodnim".

 

Ile to kosztuje?

Jak się okazało, parasolki nie wszystkim przypadły do gustu. O nową atrakcję postanowił na sierpniowej sesji rady miasta zapytać radny Rafał Wróbel. 

 

- Panie Burmistrzu, chciałbym się dowiedzieć, ile kosztuje nas, podatników gminy Pszczyna inscenizacja tęczowej flagi pod przykrywką kolorowych parasoli? - zapytał. 

 

ZOBACZ: Marsze Równości w Gdańsku i Częstochowie. "Polska zawsze była tęczowa"

 

- Panie radny, z całym szacunkiem, ale myślałem, że pan jest poważnym radnym - odpowiedział krótko burmistrz. 

 

- To uważa mnie pan za niepoważnego, tak? Rozumiem. Przyjdzie czas na podsumowanie kadencji, to ja się wypowiem na koniec po tym - odparł. 

 

Redakcja pless.pl ustaliła, że Urząd Miejski w Pszczynie zakupił 600 sztuk parasolek za łączną kwotę 7859,70 zł brutto. Nad ulicą Bankową jednorazowo rozwieszonych zostało 287 sztuk. Pozostała część puli używana jest w formie zamienników w przypadku uszkodzenia parasolek, np. w wyniku porywów wiatru lub burz.

Łącznie zakup parasoli z ich montażem oraz wykonaniem dwóch poprawek (uszkodzenia po burzy) nie przekroczył 10 tys. zł brutto.

pgo/msl/Polsatnews.pl/pless.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie