Gorzów Wlkp. Nastolatka przepłynęła wpław Wartę. Była pijana

Polska
Gorzów Wlkp. Nastolatka przepłynęła wpław Wartę. Była pijana
Lubuska Policja
19-latka tłumaczyła, że założyła się ze znajomymi. Po wytrzeźwieniu odpowie za kilka przewinień

Na duże niebezpieczeństwo naraziła się 19-latka, która w nocy - będąc pod wpływem alkoholu - postanowiła przepłynąć na drugi brzeg rzeki Warty w centrum Gorzowa Wlkp. - Oświadczyła, że założyła się ze znajomymi – poinformował podkomisarz Grzegorz Jaroszewicz.

Zgłoszenie o kobiecie, która wskoczyła do Warty w pobliżu mostu Staromiejskiego, wpłynęło do służb w sobotę (21 sierpnia br.) przed godziną trzecią.

 

Na miejsce udali się policjanci i kilka zastępów straży pożarnej. Interwencja nie była konieczna, gdyż kobieta była już na brzegu. Byli tam też policjanci, którzy zajęli się "pływaczką", choć ta nie chciała ich pomocy.

 

19-latka tłumaczyła swoje postępowanie zakładem ze znajomymi. Znad Warty została przewieziona do szpitala. Badanie wykazało, że miała ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

"Zostanie rozliczona"

- Po wytrzeźwieniu zostanie rozliczona za wykroczenia polegające na zakłóceniu porządku publicznego i kąpiel w niedozwolonym miejscu – zapowiedział Jaroszewicz.

 

ZOBACZ: Kępno. Pijana 33-latka przyjechała na stację paliw po hot-doga i wódkę

 

Do podobnej sytuacji doszło w czerwcu. Wówczas w nocy Wartę przepłynęła 28-latka, która w ten sposób również chciała popisać się przed znajomymi. Po swoim "wyczynie" została zatrzymana, ponieważ była poszukiwana do odbycia kary więzienia. Do tego była pod wpływem narkotyków. 

grz/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie