Pakistan. Napaść seksualna na kobietę. Podejrzanych około 400 mężczyzn

Świat
Pakistan. Napaść seksualna na kobietę. Podejrzanych około 400 mężczyzn
Reuters/ zdj. ilustracyjne
Rzecznik pakistańskiego rządu zapowiedział pierwsze zatrzymania

Nawet 400 mężczyzn podejrzanych o napaść seksualną poszukuje pakistańska policja. Młodą kobietę zaatakowano w parku. Tłum obmacywał ją i brutalnie zerwał z niej ubranie. Sytuację sfilmowano. Część nagrań miała trafić do sieci.

Do zdarzenia doszło w pakistańskim Lahore. Młoda kobieta została zaatakowana w parku przez około 400 mężczyzn. Tłum porwał ją, obmacywał, dotykał - jak przekazała - często w brutalny sposób. Sprawcy mieli też zerwać z niej ubranie i okraść.

 

Kobieta w tym czasie kręciła wideo w serwisie TikTok. Część nagrań, w tym zarejestrowanych przez świadków, miała trafić do sieci. Nie wiadomo, co było przyczyną ataku na kobietę. 

 

ZOBACZ: Pakistan. 8-latek oskarżony o bluźnierstwo. Grozi mu kara śmierci

 

- Tłum szarpał mnie ze wszystkich stron, ​​podarł moje ubrania. Zostałam podniesiona do góry i niesiona. Zaatakowali mnie brutalnie - powiedziała pokrzywdzona w oświadczeniu przekazanym policji. Udostępnione filmy wywoływały falę oburzenia i sprzeciwu w kraju. 

Reakcja rządu

Rzecznik pakistańskiego rządu Fawad Chaudhry zapowiedział pierwsze zatrzymania. Sprawców identyfikowano na podstawie nagrań z internetu oraz kamer monitoringu. - Pracujemy nad tym priorytetowo, dba o to też premier - dodał. 

 

Funkcjonariusze pracują także ze świadkami. Nie podano, ilu mężczyzn zostało już zatrzymanych ani jakie grożą im zarzuty.

laf/ac/The Guardian
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie