Papież Franciszek: zaszczepienie się przeciwko Covid-19 jest aktem miłości

Świat
Papież Franciszek: zaszczepienie się przeciwko Covid-19 jest aktem miłości
PAP/EPA/GIUSEPPE LAMI
Papież Franciszek podczas niedzielnych modłów

Zaszczepienie się przeciwko Covid-19 jest "aktem miłości" - powiedział papież Franciszek w przesłaniu wideo do narodów. Przyłączył się do wielkiej kampanii amerykańskiej organizacji pozarządowej Ad Council, która zachęca do szczepień i krzewi zaufanie do nich.

W kampanii pod hasłem "It’s up to You" (To zależy od Ciebie) uczestniczą też eksperci i znane osobistości ze świata polityki, wśród nich byli prezydenci USA: Barack Obama, George W.Bush, Bill Clinton i Jimmy Carter.

 

W orędziu rozpowszechnionym przez Watykan w środę papież oświadczył: W braterskim duchu przyłączam się do tego przesłania nadziei na bardziej świetlaną przyszłość.

"Szczepionki dają nadzieję"

- Dzięki Bogu i pracy wielu, mamy dzisiaj szczepionki chroniące nas przed Covid-19. Dają one nadzieję na położenie kresu pandemii, ale tylko wtedy, gdy będą dostępne dla wszystkich i jeśli będziemy ze sobą współpracować - stwierdził Franciszek.

 

ZOBACZ: Watykan. Papież Franciszek zabronił odprawiania mszy przedsoborowych w parafiach

 

- Zaszczepienie się szczepionkami zaaprobowanymi przez kompetentne władze jest aktem miłości. I przyczynienie się do tego, by większość osób zaszczepiło się jest aktem miłości; miłości do siebie samych, do rodziny i przyjaciół, miłości do wszystkich narodów - podkreślił papież.

 

- Jest również miłość społeczna i miłość polityczna, jest ona "powszechna" i pełna osobistych gestów, zdolnych do tego, by przekształcić społeczeństwo i uczynić je lepszym - dodał papież Franciszek.

 

WIDEO: Zaszczepienie się przeciwko Covid-19 jest "aktem miłości" - papież Franciszek w przesłaniu do narodów

"Szczepienie to dobro wspólne"

- Zaszczepienie się jest prostym, ale głębokim sposobem krzewienia dobra wspólnego i opiekowaniem się sobą nawzajem, zwłaszcza najsłabszymi. Proszę Boga o to, by każdy mógł dodać swoje małe ziarenko piasku, swój mały gest miłości - podkreślił Franciszek. Dodał "Choć jest on mały, miłość jest zawsze wielka".

 

ZOBACZ: Włochy. Lekarz w każdą sobotę na targu zachęca do szczepień. Przekonał już 500 osób

 

Papież zaapelował o to, by takimi małymi gestami wnieść wkład na rzecz "lepszej przyszłości".

 

Razem z Franciszkiem do kampanii na rzecz rozbudzenia zaufania do szczepień przyłączyło się sześciu dostojników Kościoła katolickiego: arcybiskup Jose Horacio Gomez Velasco z Los Angeles w USA, kardynałowie Carlos Aguiar Retes z Meksyku, Oscar Rodríguez Maradiaga z Hondurasu, Claudio Hummes z Brazylii, Gregorio Rosa Chavez z Salwadoru i arcybiskup Hector Miguel Cabrejos Vidarte z Peru.

 

wys/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie